Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megvalósítható (érdemes-e)...

Megvalósítható (érdemes-e) egy gépet megcsinálni NAS+HTPC-nek vagy vegyek különálló NAS-t és hálózati médialejátszót?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 11:03
 1/3 lindmayer ***** válasza:
megvalósítható, de egy számítógép, az sokat eszik, míg egy ilyen kis nas, azért jóval kevesebbel is beéri(bár igaz, kisebb a teljesítménye is; kivéve, ha egy jó régi masinát akarsz erre a célra felhasználni)
2013. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a jó megoldás, sok megoldáson gondolkodtam.

Pl.:


-egy erősebb gép NAS+HTPC-nek (erősebb alatt azt értem, hogy azért egy full HD-t gond nélkül vigyen)


-egy régi egymagos gép NAS-nek mellé egy médialejátszó


-NAS+médialejátszó


Legolcsóbban és a leghatékonyabban szeretném megoldani

2013. aug. 1. 17:29
 3/3 lindmayer ***** válasza:

a nasok azok nem egy olcsó megoldások; teljesítmény/ár mutatójuk nem a legjobb, ráadásul nem is telepíthetsz rájuk bármilyen programot, egyetlen előnyük, az alacsony fogyasztás(erre vannak kihegyezve)

a médialejátszók között is elég széles a választék, mármint ár tekintetében, de gondolom olyat szeretnél, ami hálózatról is tud filmet lejátszani, és ez sem a legolcsóbbak között van(20 ezernél kezdődik)

a régi gépnek meg az a hátránya, hogy bármikor tönkre mehet

én egy új gép vásárlását ajánlom, vagy egy alaplapra integrált procival, vagy egy a4-4000-es procival(újabb alaplapokon, vagy bios frissítést követően lehet a biosban maximálni a cpu tdp fogyasztását(maximum 35 wattra), üresjáraton a konfig fogyasztása durván annyi lesz, mint a régi gépnek

2013. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!