Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Funkcióbillentyűk letiltása?

DonD kérdése:

Funkcióbillentyűk letiltása?

Figyelt kérdés
Leszeretném tiltani a funkció billentyűket,mivel játékban kellene az f1-f4 gombok de nem tudom használni csak ha lenyomom az Fn gombal együtt.Tudom hogy van olyan progi ami korlátozza a billentyüket, de ezt nem.Sűrgős lenne kérem segítsetek!

2013. aug. 3. 11:34
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Laptop esetén állitsd át a biosában a funkciógombok és az FN gombok használatát.


pl. DELL laptop biosban a következő szerepel : ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_studio_laptop/studio-1557_setup%20guide_hu-hu.pdf


34-dik oldal.


Multimédiavezérlő gombokA multimédiavezérlő gombok a billentyűzet funkciógombsorán találhatók. A multimédiavezérlők használatához nyomja meg a kívánt billentyűt. A billentyűzeten található multimédiavezérlő gombok a System Setup (BIOS) Utility segédprogrammal vagy a Windows Mobilközpont segítségével konfigurálhatók. System Setup (BIOS) Utility (Rendszerbeállító (BIOS) segédprogram)Hozzáférés a Function Key Behavior (Funkciógomb viselkedése) elemhez:Nyomja meg az <F2> gombot a POST (Power On Self Test ‑ bekapcsolási önteszt) folyamán,


1. hogy beléphessen a System Setup (Rendszer beállítás) (BIOS) segédprogramba.A


2. Function Key Behavior (Funkciógomb viselkedése) pontban válassza a Multimedia Key First (Multimédia gomb elsőként) vagy Function Key First (Funkciógomb elsőként) lehetőséget.Multimedia Key First (Multimédia gomb elsőként) — Ez az alapértelmezett beállítás. Bármely multimédia gomb megnyomása az ahhoz társított műveletet hajtja végre. A funkcióbillentyűkhöz nyomja meg az <Fn> + a kívánt funkcióbillentyűt.Function Key First (Funkciógomb elsőként) — Bármely funkciógomb megnyomása az ahhoz társított műveletet hajtja végre. A multimédia billentyűkhöz nyomja meg az <Fn> + a kívánt multimédia billentyűt.MEGJEGYZÉS: A Multimedia Key First (Multimédia gomb elsőként) opció csak az operációs rendszerben aktív.



Sok sikewrt.

Üdv.

2013. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszi de nekem Toshiba laptopom van és a rohadt életbe se tudok belépni a Biosba.Ha ebbe is tudsz segíteni azt megköszönném.
2013. aug. 3. 15:58
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Pontos tipus esetén többet tudnék segiteni (megpróbálnám letölteni az Users manualját abban benne van, hogy hogyan lehet belépni a biosba), de igy csak álltalánosságban tudom ezt mondani :


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..


Sok sikert.

Üdv.

2013. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát most se megy.Megpróbáltam bekapcsoláskor már az f2,f5,f8,f12,DEL gombokat se úgyis hogy CTRL+ALT+f2.Ha hosszan nyomom, ha nyomkodom de ne megy.Áhh ez nem fog menni.De valahogy máshogy nem lehet átállítani?Csak így?
2013. aug. 4. 10:06
 5/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Azt users manuál két módszert irt (legalábbis Dell-nél) :


1. Bios.

2. Windows Mobilközpont


(Mondjuk én még nem találkoztam sehol sem a Windows Mobilközpont-tal, de ez nem jelent semmit.)


A második : Ird már meg a laptopod pontos tipusát, és akkor könkrét billenytyűt tudok (tudunk) irni, ha van users manuálja.


Sok sikert.

Üdv.

2013. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A konkrét típusa: Toshiba Satellite C850D-11C. Ha tudnál nekem biztosat mondani az nagyon jó lenne :)
2013. aug. 4. 14:50
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


itt egy users manuál : [link]


105-dik oldal :


"To start BIOS Setup, press and hold the F2 key, and then turn on thecomputer. Release the F2 key one second after the computer is poweron."


Tehát nyomd meg az F2-t tartsd lenyomva, kapcsold be a laptopot aztán amikor bekapcsol a gép 1 másodperc mulva engedd el az F2-t.


Sok sikert.

Üdv.

2013. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen jó :D Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. aug. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!