Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell formázni egy külső...

Hogy kell formázni egy külső merevlemezt?

Figyelt kérdés

Van egy 500 Gb-os külső merevlemezem,nem tudom formázni.

A lemezkezelőbe a formázás opció szürke,nem elérhető választás,így nem tudom használni.

Már tv-vel le volt formázva,de most a laptopnál szeretném használni,csak előtte formáznom kéne valahogy.

Valakinek valami ötlete?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

Így próbáltam,de a formázás opció nem választható,szürke betűs!!


2013. aug. 31. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Van rajta partíció? Milyen fájlrendszerrel?


Én a helyedben bebootolnék egy gparted live cd-vel, és azzal nézném rá. Legyen rajta egy elsődleges partíció. Ha csak gépen használod, akkor NTFS fájlrendszerrel, ha egyéb eszközzel is (pl. az említett TV), akkor FAT32.

2013. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

3D filmeket szeretnék rá kiírni,hogy a tv-n nézhessem..

De amiket írtál,az nekem kicsit magas...annyira nem értek a géphez..

Ha kicsit szájbarágósabban leírnád,az jó lenne..

Köszi!

2013. aug. 31. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Csináld egyelőre azt, hogy követed, amit a belinkelt kérdésnél P.O.C. javasol, és amikor a lemezkezelőben vagy, akkor csinálsz róla egy képet, és azt ide belinkeled.
2013. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy kell róla képet csinálni.

Amúgy így néz ki...

Lemez 0- Ez a gép saját beépített háttértára,ezzel nincs gond.


Lemez 1 Itt van egy elsődleges partíció,kifogástalan,465,71 Gb,Valamint szintén ezen a lemezen,az elsődleges partíció mellett egy 56 Mb nem foglalt.Ennyim van.Az elsődlegesnél jobb klikk,és csak a kötet törlése elérhető,a többi szürkével van írva.Ha törlöm,nem lesz abból baj???Mert a Lemez 1-nél eredetileg volt még egy 7 Gb-os rész,amit töröltem,de az a tárhely elveszett.....vagy nem tudom,mi van vele...

2013. aug. 31. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Jobbklik, kötet törlése. Utána ha marad "szabad hely", ami zölddel van jelölve, akkor arra is jobbklikk, és azt is töröld.


Elvileg lesz így egy feketével jelölt, unallocated (nem tudom, hogy használják magyarul) területed. Ebbe jobbklik, és új kötet. Legyen FAT32, ha ez lehetséges.

2013. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,sikerült.Már felismeri.

Ezek után ha kiírok rá egy 3D-s filmet,a tv gondolom felismeri majd...Remélem...

Megy a zöld kéz!!

2013. aug. 31. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha FAT32-re csináltad, akkor látni fogja a TV.
2013. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs FAT 32!!!Csak exFAT,és NTFS!!!Ennyiből tudok választani!!
2013. szept. 1. 11:05
 9/9 Emberek ***** válasza:
akkor formázd exFAT-ra, mert arra rá tudsz tenni nagy állományokat is
2013. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!