Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Asus F5-ös laptopom miért...

Az Asus F5-ös laptopom miért olyan hangos, és melegszik nagyon már fél óra bekapcsolás után?

Figyelt kérdés

Kb. kicsit kevesebb, mint másfél éves, tehát a garanciája már lejárt. Rendszeresen töredezettségmentesítem. Egy ideje elkezdett vírusüzeneteket küldeni (volt rajta egy spyware doctor), rátettem egy superantispyware-t, de az kiderült, hogy próbaverzió volt, most az AVG free-t tettem rá, és egyelőre szuperál, vagyis amit tud, azt kiírtja (nemtudom, ha nem talál semmit, akkor vírustalan-e a gép, vagy ez hogy van). Nem mindig durran be, de van, amikor őrülten fűt, de az alapzaja is úgy emlékszem, kisebb volt, mint most. Lehet a por miatt? Szét kéne szedni? Sokat nem járatom, attól is függ, mire kell, de 5 óránál nem megy tovább naponta, átlagban inkább 2-4 órára van bekapcsolva.


Nagyon köszönöm a segítséget!


2009. nov. 8. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha össze is tudod tenni, miután szétszedted, akkor mindenképpen kapd szét, de apró elemeire, és portalaníts! Mindent külön-külön! Ne felejtsd el a hűtőbordák közét sem. Ezzel valószínűleg megoldódik a problémád.


Számítógépből (és laptopból ugye) szívással port nem lehet eltávolítani, tehát porszívó kilőve, én festékszóróval fújtam ki (természetesen festék, és minden egyéb anyag használata nélkül, csak a gyors levegő volt a fontos).

2009. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha beszedtél valami vírust, ami a háttérben dolgoztatja a procit, akkor melegedhet, és mivel több hűtést igényel ilyenkor, nagyobb lesz a hangja is.

De okozhatja szimplán a hűtőventillátor elhasználódása, vagy porosodása is. Nem csak a napi használat idejétől függ, hanem attól is, hogy milyen helyen használod!

Az én gépem egy évesen úgy néz ki, mintha legalább 10 éves lenne, de az gyakran van terepen, és sokszor a csupasz betonon dolgozik. Koszolódik is rendesen.

2009. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én simán kiporszívózom a gépet is XD
2009. nov. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én laptopom 3 éve folyamatosan megy. Melegszik meg hűti magát de nem baj az ha meleg, bírja...amennyi pénzt kiadtam érte. Nézd a jó oldalát, én ezen tartom melegen reggel a kávét mikor felkelek :D
2009. nov. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
naekem is asus f5sl-em van, én tavaly augusztusban vettem, tehát szl kb egyidős a 2, és kb fél év után nekem is ez volt a helyzet szétkaptam, és a hűtőbordán olyan vastag por volt h a levegő alig ment át rajta, kipucoltam, plussz újrapasztáztam procit/vga-t és olyan lett mint újkorában
2009. nov. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! Én biztos nem merem szétszedni, nem értek ilyesmihez, de remélem akkor ez lesz a baja, és megpróbálok megkérni valakit, vagy szervizben hátha megcsinálják...a porszívózásról most két ellentétesebb véleményt olvastam, de lehet, hogy kipróbálom:) Köszi még egyszer!!
2009. nov. 9. 02:38
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Porszívót felejtsd el sűrgősen! A festékszórós megoldás a jó.
2009. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél sűrített levegő spray-t, azzal ki tudod fúvatni szétszedés nélkül is, de előtte kapcsold ki, és vedd ki az akksit!
2009. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!