Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy Gazdasági informatikus ajánlott inkább?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikusnál az Informatikai biztonság érdekel elsősorban, de Informatikai rendszermérnök, Mobil informatika, és Robottechnika is érdekelhet..


Gazdasági informatikus szakon pedig a logisztikai informatikus szak.


Kérdésem:

Ezek közül melyiket tartjátok nehezebbnek?

Melyikhez szükséges legkevésbé magas szintű matematika (nem vagyok jó matekos)

Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Melyikkel lehet jobban keresni (Magyarországon)?



Aki ezek valamelyikén tanul, vagy tanulta, és a szakmában dolgozik (esetleg szeretett volna), vagy bármilyen tapasztalata van a felsorolt kérdésekkel kapcsolatban, véleményét várom!

Köszönöm!



2014. jan. 24. 16:04
 1/2 A kérdező kommentje:

Én voltam a BGF-en. Nekem az jött le, hogy mérnökinformatikus. Viszont már lejárt a jelentkezési határidő.. miért nem előbb kérdezted?


Nehézséget nem tudom, de a mobil informatika, és a robottechnika jövője biztos. Ezzel itthon, és Németország környékén is el lehet helyezkedni.

Az informatikai biztonságot nem tudom. Ha érdekelnek a vírusok működése, a rendszerek hibái-karbantartása, konfigurálása és érdekel a programozás, akkor azzal is el lehet helyezkedni. Hisz' a nagyobb cégek adnak a biztonságra (milliókat-milliárdokat bukhatnak, ha nincs megfelelő szakemberük folyamatosan készenlétben, illetve megfelelően biztonságos rendszerek jól beállított vírusirtókkal stb.


Ui.: egyébként én nem jelentkeztem egyik szakra sem, mert gyenge vagyok matekból, illetve nem vagyok még benne biztos, az informatikának mely része érdekel jobban. Sima rendszergazdai okj-ra megyek, és ott majd meglátom, mely területet tartom érdekesebbnek.

2014. febr. 16. 00:18
 2/2 A kérdező kommentje:

*Előző vagyok, az elején kimarad másfél sor.

Szóval szerintem a mérnökinformatikust érdemesebb tanulni.

A gazdaságinfó.. az inkább gazdaság. Az infó=pedig információra utal, nem a számítástechnikára. (ezt részben ott=BGF-en is mondták).

2014. febr. 16. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!