Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NYOMTATÓ HIBAÜZENET! Mi lehet...

NYOMTATÓ HIBAÜZENET! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy canon pixma ip4850-es nyomtatóm és amikor beszeretném kapcsolni már minden be van dugva és indulhatna a nyomtatás akkor kiirja a B200-as hibakódot. Mi lehet a baj? A nyomtató egyáltalán nem régi 1-2 éves és soha nem is nyomtattunk vele túl sokat. Most nagy szükségem lenne ,hogy tudjak itthon nyomtatni és pont most purcan ki. Újjat meg nagyon nem szeretnék venni mert kb.ez is az. Ja és még valami..egyik ismerősömnek is canonja van de nem ez a fajta,és az is valami hiba kódot jelzett állandóan.. ezek a canonok állandóan tönkremennek? :OO mert nagyon idegesitő ,hogy az ember drága pénzen megveszi és dobhatja ki a kukába. Szerintetek mit lehet most csinálni vele ? előre is köszi mindenkinek!

2014. febr. 17. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz róla:

[link]

Egyébként sajnos a nyomtatókat, különösen a tintasugarasakat nem arra tervezik, hogy egész életedben használd. Nagyon könnyen tönkremennek, egy csomó nyűgük van, kilazul a fej, beszárad a tinta, besül a nyomtatófej, stb. Az "előre tervezett" meghibásodásokról nem is beszélve.

Sajnos ezek ilyen eszközök, kiad az ember legalább egy tízest, méregdrága bele a festék, és akkor "csak úgy" tönkremennek. :S

2014. febr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ!!:)) És szerinted van értelme szervizbe menni vele ? :S
2014. febr. 17. 23:07
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

Nyomtató érzékelő hiba!

Vagy a hőérzékelő, vagy a szint érzékelő "akadt ki".

Csak tippelni tudok mit csinálj...

I.)

Nyomd le a stop gombot 5mp -ig.húzd ki a hálózatból majd dugd vissza.

vagy.:

II:)

1 nyisd ki a tintapatron tartó fedelét

2 vedd ki a patronokat (akkor már tisztítsd is meg az érintkezőket)

3 tedd vissza és kapcsold ki (2-5 percre)majd próbáld újra.


III.)

Telepítsd újra a nyomtató eszköz-illesztőt (drivert).


Nekem egy régi (5 éves) pixma ip 1700 -as van de semmi bajom vele sőt több mint egy évig nem használtam és még a tinta se száradt be.


Ezzel nem sokra mész (kézikönyv):


"B200 Nyomtatóhiba történt. Lásd a kézikönyvet


Kapcsolja ki a készüléket, majd húzza ki a készülék hálózati kábelét a tápellátásból.

Ha a probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba a Canon márkaszervizzel."

2014. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
B200 jelű hiba esetén kidobhatod a nyomtatódat, mert a legdrágább alkatrésze ment tönkre. Sehol nem javasolják a javítást, mert az új nyomtató olcsóbb nála. Ez bizony a tervezett tönkremenetel tipikus esete. Nekem már 6 nyomtatóm volt, cca 2 évenként vehetek újat... Persze egyre drágábban. Legközelebb féltve őrizd a garanciát, ha lehet, végy gari hosszabbítást, mert a gép pont addig fog működni, ameddig a gari szól. Vagyis a nyomtatás drága játék, ha nem kell minden nap, jobban jársz, ha egy céggel csináltatod!
2018. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Micsoda baromságot ír a 4. válszoló; még hogy kidobni, meg hogy ez a tervezett elavulás... :(


Hibának hiba, de nem végzetes.

Nekem egy CANON PIXMA MX870-es van. Amikor előjött a rettegett B200-as hibakód, akkor az alábbiakat csináltam.

-Kihúztam a tápkábelt egy napra.

-Másnap kivettem a nyomtató patronokat, feltöltöttem őket, hogy biztos legyen bennük elég tinta karbantartáshoz. Ezután izopropil alkohollal befújtam a chip érintkezőit, majd papírtörlővel közepes erővel áttöröltem őket.

-Kivettem a nyomtató fejet, és csap alatt folyóvízzel átmostam az egészet addig, amíg a fúvókákból és a tintabefolyó nyílásokból tintás víz jött ki. A fúvókákhoz tilos hozzányúlni! Ezután erősen lefújtam a vizet róla. Ezt követően az izopropil alkoholos spray palackjára felraktam a csövet, és a fúvókák irányából nagy nyomással megnyomattam addig, - de úgy, hogy nem értem hozzá -, amíg a másik oldalon, -ahol befolyik a tinta -, színes alkohol jött ki. Amikor már tiszta, vízszerű alkohol jött ki, akkor szárazra fújtam, majd az izopropillal a nyomtató fej érintkezőit is befújtam, majd papírtörlővel áttöröltem.

- Ezután visszaraktam a fejet, majd bele a tintapatronokat.

-Csak ezután dugtam be a tápkábelt.

-Bekapcsolást követően kinyomtattam két teszt oldalt, hogy kimossa a tinta az esetlegesen bennmaradt vizet és alkoholt, illetve hogy leellenőrizzem a nyomtatás minőségét, amivel szerencsére nem volt probléma.


Azóta tökéletesen üzemel, és eltűnt a B200 hibakód. :)

2018. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kalozzoli válasza:
Nekem is B200 hibaüzenetet írt ki(PIXMA MX925) ráadásul nekem nyomtatás közben állt meg a gépezet. Megvolt a nyomtatófej tisztítás, majd mivel ez sem segített hard reset is. Hibakód megmaradt sajnos. Megnézetem a szervizben hátha csak valami egyszerű hiba. Ha nem akkor mivel már 3,5 éves mehet a kukába.
2019. márc. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!