Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asztali számítógépem kikapcsol...

Asztali számítógépem kikapcsolás után elfelejti az időt (a dátumot nem felejti el). Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Újabban mindig zöldségeket mutat idő gyanánt bekapcsoláskor, frissítenem kell az internetről az időt. A gépet teljesen ki szoktam kapcsolni, a hálózatból is kihúzom, a routert is, amikor nem használom. Arra gondoltam, az elem lehet gyenge talán, de a dátumot jól megjegyzi a gép, azzal nincs gond. Miért lehet ez?


Windows XP-t használok, ha ez jelent valamit.


Még van egy beállítás, amit elfelejt, de régebben nem felejtette el: A monitor hardveres gyorsítását le szoktam csökkenteni, de mindig visszaállítja teljes gyorsításra. Nem tudom, ez összefügg-e a kérdéssel.


2014. febr. 20. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, az alaplapi gombelem kifogyott, vagy fogyóban van. Ki kell cserélni. (CR-2032 típusú)
2014. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is volt ilyen, az elem merült le.
2014. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Áhá, szóval az elem ezek szerint mégis, köszönöm! Minden számítógépbe ilyen típusú kell, amit írt az első válaszoló?
2014. febr. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!