Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Application Data mappából...

Application Data mappából biztonságos olyan mappát törölni, ami egy olyan programhoz tartozik, amit már nem használok és a továbbiakban nem is fogok?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Egyébként meg néha gondolkozz el azon, hogy hátha esetleg a te elgondolásod a hibás, és a másik válaszolóé a jó.

Nem nagyképűségből, de képzettebb és tapasztaltabb vagyok nálad informatikából.

Azon a szinten már jócskán túl vagyok, amikor az ember a telepítőt összekeveri a programfájllal, meg olyan sületlenséget állít, hogy a (adott felhasználóhoz tartozó, és más által még csak nem is olvasható) beállításmappára rendszerszintű registry-bejegyzések mutatnak.

2014. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 csacsi2 ***** válasza:

látom csűröd-csavarod

"rendszergazdai, nem felhasználó szintű telepítésnél"

kérdező nem írt semmilyen rendszergazdai telepítésről, sem alkalmazásról!


"Persze, nagyokos, a telepítő nélkül hogy akarnád újratelepíteni? A bibi csak az, hogy ennek semmi köze nincs az eredeti kérdéshez, de még az azon állításodhoz sem, miszerint az Application Data mappába kerülnének a PROGRAMfájl"


A kérdésbe szintén nem volt " PROGRAMfájlok" (neked nincs kapcsolatod a kérdéssel)...

Nem a telepítő által feltelepített fájlból akartam telepíteni, viszont ígényelte mikor le akartam vakarni (azt amiről beszélünk az application Data mappában)!

A töröltem az összes telepítőfájlt, megjegyzésem a KÉRDÉSBEN SZEREPLŐ Application Data -ra vonatkozott!


Nem a

"C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET\ESET Smart Security\Installer\47c.msi" -t töltöd le, hanem a telepítőt ami kicsomagolja magának az msi-t, ami szükséges az eltávolításához!


Mivel a kérdező nem uninstallálásról beszélt (igaz programot sem írt), így ha például ezt eltávolítja, akkor a windows telepít töröl -ben nem fogja tudni!

Pl.: registry -re:

HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\68AB67CA7DA73301B744BA0000000010\SourceList\Net\

[link]


És mégegyszer:

Van a telepítő amit letöltesz és telepíti az alkalmazást és van az a fájl amit ha pl a javításra klikkelsz (és eltávolításnál is szükséges lehet)akkor azt használja!

Én el vagyok gondolkodva mégsem ilyen alpári beszólós kommenteket írok!

2014. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, látom egy kisebb háborút is sikerült elindítanom :) Egy olyan játékról van egyébként szó (PCM 2009), ami kb 5 perc után az uninstall sorsára jutott, de egy jó fél gigás mappát hagyott maga után. Nem nyúltam inkább hozzá, mert a játék 2012-es verzióját most is használom és nem igazán vagyok otthon a témában, nem tudom van-e valami kapcsolat a kettő között. Pedig a szabad hely jól jött volna az oprendszernek :)
2014. febr. 22. 13:43
 14/17 csacsi2 ***** válasza:
Valószinüleg a játék mentések. Helyezd át, indítsd el a játékot, ha elvesznek a mentések tedd vissza. Ha minden rendben működik akkor töröld.
2014. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jaj, te kis csacsi, ez megint nem jött össze!

ESETLEG az All users-en belülre helyezhet el a rendszer ilyesmiket, közönséges felhasználó Documents and Setting mappájába semmiképp, hiszen ahogy már többen leírták (hiába nem fogod fel), az sem garantált, hogy egy felhasználó mappájához van olvasási jogod.

Olyan telepítőt meg nem ltátam, ami oda tette volna az uninstallert, és igazán példát sem sikerült felhoznod.

A legrosszabb, amikor a butaság elszántsággal párosul. Akkor jelennek meg az olyan féltudású önjelölt szakemberek, mint te.

2014. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 csacsi2 ***** válasza:

"közönséges felhasználó Documents and Setting mappájába semmiképp"

A kérdésben nem volt közönséges felhasználó mappájáról szó, csak egy "Application Data" mappáról amiből több is van...


Szóval mielőtt valaki azzal foglalkozna, hogy a másik válaszoló mit ír, előtte olvassa el a kérdést!Én a Kérdésre válaszoltam!


A kérdés:

"Application Data mappából biztonságos olyan mappát törölni, ami egy olyan programhoz tartozik, amit már nem használok és a továbbiakban nem is fogok?"

2014. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Pl: a Minecraft az AppDatába települ.
2014. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!