Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van ember, aki teljesen...

Van ember, aki teljesen tisztában van a számítógépek működésével?

Figyelt kérdés
Minden egyes áramkör,tranzisztor elhelyezését érti, tudja mi hol van, miért van.

2014. márc. 25. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez jó kérdés. Mert akik tervezik, még ők is legtöbbször csak alkalmazzák a sorozatban gyártott alkatrészeket, processzorokat, tápegységeket, stb.

Egy egyszerűsített példa: Én szoktam építeni IC-ket tartalmazó áramköröket, magam tervezem. De mégsem tudom a felhasznált IC-k belső világát, mert a gyártó legtöbbször titkolja.

2014. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan emberek biztosan vannak, akik magas szinten képbe vannak a számítógépek működésével, de nem valószínű, hogy van valaki, aki minden egyes hardverelemet és annak áramköri egységeit tervezői szinten átlátná. A számítástechnika témája igen tág mind hardveresen, mind szoftveresen, így nincs olyan ember, aki bármilyen informatikához kötődő kérdésre tudna válaszolni (persze a laikusok azt hiszik az informatikusokról, hogy azok mindent tudnak a számítógépekről, amit csak tudni lehet). A komolyabb tervezői munkákat is csoportokra osztva végzi több ember, ahol mindenkinek megvan a saját speciális területe (ez akár egy videojáték fejlesztésnél is jól megfigyelhető, hogy mennyi különböző szakértelemnek kell összehangoltan dolgoznia, hogy nagy munka árán megszülessen a végeredmény).

Ha visszatekintünk a történelemben, akkor kiemelhetem például Steve Wozniak urat, aki egy sufnigarázsban rakta össze a számítógépét...Ő biztosan képbe volt a számítógép működésével, tudta mik kellenek hozzá és mit hogyan/hova forrasszon bár az alaplapján lévő IC-ket, áramköri eemeket és a CPU-t nem maga tervezte/gyártotta természetesen, de tisztában lehetett a működésükkel. Ma már persze bonyolultabbak a számítógépek, de azt még hozzátenném, hogy maga a számítógép kifejezés is igen tág, bár a többségnek az IBM típusú PC ugrik be a szó hallatán, pedig sokféle computer létezett/létezik.

2014. márc. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

aki azt mondja, az hazudik, vagy az ertelmi szintje alacsony.

volt szerencsem valoban nagy tudasu emberekkel talalkozni, furamod sosem hallottam 1 tol sem, h en mar mindent tudok.

az elet barmely teruleten, ha minden tudo emberrel hoz ossze a sors, keruld nagy ivben.

2014. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!