Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 34-es pinget mutat a speedtest...

34-es pinget mutat a speedtest. Net, és laggol az összes játék a gépemen?!

Figyelt kérdés

Hello.


[link]


És ezzel a nettel 120-150 pingekkel játszom pl. Hearthstone-t, League of Legends-et és stb..

Böngésző minden oldalt gyorsan tölt be, a speedtest is elvileg kis pinget mutat, de a játékok mind laggolnak.



2014. ápr. 22. 23:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és azt nem írtam hogy nem fut semmi a háttérben ami laggoltatná a netet.
2014. ápr. 22. 23:40
 2/15 Martinezprof válasza:
A ping az a válaszidő ami közted és a szerver között eltelik. Szóval a neted jó de a szerver túl távoli ahhoz hogy elegendő lenne hozzá a netkapcsolatod. ezért van 120-150-es pinged mivel azon a szerveren annyi van a speedtest szervere és te közted pedig 34-es ping. remélem segíthettem.
2014. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen.. Eddig oké. Csak eddig max 50 pingem volt, amikor kb. ilyesmi eredményeket mutatott a speedtest. Eddig akkor volt ilyen nagy pingem játék közben, mikor a speedtest is magas pinget mutatott. És nem is csak egy játékról lenne szó, tehát nem értem.
2014. ápr. 23. 00:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Játssz olyan szervereken, amik itt vannak, az országban. A távolságot áthidalni nem tudod sehogy.
2014. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam, ugyanazokkal a játékokkal játszom, amikkel eddig, és ugyanazzal az internetkapcsolattal mint eddig. LoL és Hearthstone szerverek legközelebb EU East és Nordic-on vannak, amin eddig normális pingem volt.
2014. ápr. 23. 00:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Mint az előttem válaszolók is utaltak rá: a Speedtest alapértelmezetten a legközelebbi, ezáltal a legjobb válaszidőkkel rendelkező szervert választja ki - esetedben egy belföldi, miskolci szervert.


A hivatalos játékszerverek külföldön vannak így eleve magasabb válaszidőkre számíthatsz. Ha terheltebbek (sokan használják, vagy neadjisten DDOS-támadás alatt vannak - ilyesmi volt pár hete a Blizzard/Battle.net szervereivel), akkor meg még inkább.

2014. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
DDOS lehetséges, de a Riot és a Battle.net szervereit egyszerre? Nem lenne érdekes kicsit?:)
2014. ápr. 23. 00:27
 8/15 anonim ***** válasza:

"DDOS lehetséges, de a Riot és a Battle.net szervereit egyszerre? Nem lenne érdekes kicsit?:)"

Mint írtam: terheltek a szerverek, aminek az EGYIK OKA (PÉLDÁUL!) lehet a DDOS, de lehet hogy csak szimplán sokan használják.


Vagy például az odáig tartó külföldi útvonal - amire az Internet-szolgáltatódnak vajmi kevés ráhatása van - leterheltebb.

2014. ápr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 csacsi2 ***** válasza:
0%

Itt ellenőrizd a pinget:

[link]

Érdemes a packet loss -t nézni. Ha túl magas akkor pingeld be a géped.

[link]


A magas pinget a tűzfalszoftver és a sávszélességet egyidőben használó alkalmazások is rontják (ne tölts le közben). nyiss portot a játéknak!


Lehetőséged van hogy távoli szerverhez pingeld a gépet, de akkor a többi (közeli) szervernek lesz rossz a beállítás (kis csomagok)! Használd a cfosspeed-et, akkor automatikusan állítja be az MTU -t és beállíthatsz magas sávszélesség prioritást a játéknak!.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__38..


MTU:

[link]

1500 bájt (alapértelmezett) csomag:

[link]

Módosított:

[link]


cfos:

[link]

[link]

2014. ápr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csacsi megint csacsiságot ír. A pingtest ugyanúgy közeli szervert választ, mint a speedtest. Abszolút nem mérvadó. A hálózati beállításokat meg elszabkurálni erōsen nem ajánlott. Ha geek feeling kell, keress valami más, kevésbé kártékony módot...
2014. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!