Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső HHD, vagy DVD írás,...

Külső HHD, vagy DVD írás, esetleg pendrive? Melyik a jobb megoldás olyan adatok tárolására, amiket csak ritkán használ az ember? Egy HDD-n fenn áll a törlés veszélye, egy DVD-n viszont nem. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 09:12
 1/4 2xSü ***** válasza:

1. HDD


Előny: Nagyon gyors, szinte korlátlan alkalommal újra felhasználható, közepesen olcsó, megfelelő környezetben elég tartós. Nagyon nagy kapacitású, jól automatizálható nagy mennyiségű adat esetén is a mentés.

Hátrány: Érzéken a mechanikai behatásra, extrém hőmérsékletre. Ha meghibásodik, akkor jó eséllyel a teljes tartalma elvész.


2. DVD


Előny: Nagyon olcsó, kisebb mechanikai sérülés esetén jó eséllyel az adatok csak egy része veszik el. Könnyen hordozható, kis súlyú és méretű.

Hátrány: Egyszer használható – újraírható esetén is korlátozott számban írható újra –, a mentett adatok nem módosíthatóak. Nagyobb adatmennyiség mellett nehéz őket kezelni. Lassú és körülményes az írás, nem automatizálható (DVD-t kell cserélni manuálisan). Nagyobb mennyiségű adat tárolására nem igazán alkalmas. Nagyon érzékeny a hőre, napfényre, kérdéses a lementett adatok élettartama, még megfelelő tárolás esetén is. Könnyen karcolódik.


3. Pendrive


Előny: Relatíve gyors, nagyon jól ellenáll a mechanikai behatásoknak, többször használható. Szintén jól automatizálható a mentés a pendrive kapacitásánál kisebb adatok esetén.

Hátrány: Relatíve nagyon magas ár. A DVD-nél nagyobb kapacitás, de a HDD-k kapacitásához képest alulmarad. Kérdéses az élettartama.


Itt inkább az adatok mennyisége, illetve esetleg a rendelkezésre álló eszközök lehetnek meghatározók. Nagyobb adatmennyiség esetén én a merevlemezt választanám.

2014. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

HDD: legbiztosabb, gyors, drága. De biztos.


Sérülés esetén kinyerhetők elég sok adat, csak megfelelő szakember és felszerelés kell hozzá.

2014. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

#2: Egy ripityára tört DVD-ről is 0%-nál nagyobb eséllyel visszanyerhető adat, csak megfelelő szakember és felszerelés kell hozzá. :-)


De általában csak nagyon fontos információnál opció ez, mert több százezer forintra is rúghat a visszanyerés költsége. Csak egy normális bevizsgálás is több tízezer forintba kerül.


(Bizonyos jellegű hibák némi rizikóval és szerencsével olcsóbban is megoldhatók persze, de általában nem ez a jellemző.)


De igen, a merevlemez ritkán rossz megoldás. Max. kis adatmennyiség és más szempontok esetén lehet alternatíva a DVD vagy egy pendrive.

2014. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem te vagy a nálam hozzáértőbb!

Én csak biztosnak érzem a HDD-t. Meg beszélgettem erről én is valakivel akit jobban érdekel ez a téma.

És azt is tudom hogy mocskos pénzeket elkérnek minden ilyen műveletért.


Pl. olyan törölt adat visszahozásért is, amire nekem most van is egy program a gépemen, amíg az adott szektor nem íródik felül a vinyón addig programmal a törölt elem még visszahozható. És elvileg ez is egy drága művelt lenne informatikus cégnél.

2014. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!