Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MacBook PRO 13 (nem retina)...

MacBook PRO 13 (nem retina) vagy 2014-es Air?

Figyelt kérdés

Jövőre jön az egyetem, úgyhogy be kell ruháznom egy új gépre. Sajnos a mostani laptopom már haldoklik.

Nem hypeból, egyszerűen csak szeretnék megismerkedni a Mac rendszerrel, hátha megbarátkozunk. Már csak azért is, mert nem itthon megyek egyetemre, és Winnel elég sokat szívtam már (folytonos újratelepítések miatt - bár lehet az már a gépem hibája, nem tudom)... Szóval, a lényeg:


Átlagos felhasználásra, illetve amire egy egyetemista csaj használhatja a gépét (mondjuk pl. prezentációk készítése).

Kép- és esetleg néha videószerkesztés.

Aztán ezen felül Ableton Live. Ez nagyon fontos.


Melyik lenne ideálisabb? És milyen felszereltséggel? Gondolom a 8GB RAM alap, ezenkívül elég az i5-ös proci vagy i7-es kéne inkább hogy minden patent legyen?

És még egy bónusz kérdés: Mac rendszer elfogadja a külső HDD-t? (lehet hogy ostoba kérdés, de Apple-nél semmiben sem lehetek elég biztos... :D)

Köszi!



2014. jún. 1. 19:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ha nem fogsz játszani (márpedig Mac-kel nem fogsz), akkor gyakorlatilag mindegy, mert prezentációt készíteni, zenét hallgatni 10 évvel ezelőtti hardver is jó. Vedd a legerősebbet, amire pénzed van.


A külső HDD-t nyilván kezeli, meg minden szokásos dolgot, különben már rég csődbe ment volna az Apple.

2014. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mixelésre, zeneírásra gondoltam, nem zenehallgatásra... A kettő között szerintem van különbség hardveres igényeket illetően. Vagy nem...?
2014. jún. 1. 19:39
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, legalábbis mai hardverrel mérhető mértékben nem.
2014. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Na, akkor ez szupi. Köszönöm a válaszokat. :)
2014. jún. 1. 19:47
 5/25 anonim ***** válasza:
Air-t vedd:)
2014. jún. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jó jó oké... De valami konkrétabb érv mellette...?
2014. jún. 2. 16:35
 7/25 anonim ***** válasza:
Nagyobb akkuidő, vékonyabb, könnyebb.
2014. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Figyu, nekem 15"-os mbp-m van, de csak mert kellett a jó kijelző és a durva grafikus kártya a munkámhoz. Őt hurcolászom mindenhová, de most nagyon gondolkodom, hogy vegyek mellé egy 13"-as airt.. mert jelenleg a fotómutogatás ipaddel van megoldva és azt ki tudná váltani, meg még sokminden mást is, ugye.


Egyébként a külső hdd-vel nem lesz gondod, vagyis csak annyiban, hogy fat/ntfs fájlrendszert alapból csak olvas, fel kell tenni hozzá egy kiegészítő progit, hogy írni tudja, vagy a külső vinyőt exFat fájlrendszerűvé kell formázni.

2014. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Egyébként...

Pro erősebb i5/i7-es procival, 8GB Rammal + 500GB HDD-vel

Air i7-es procival, 16GB Rammal + 128GB SSD

Van köztük észrevehető különbség? Sebességben, programok futtatása, az Air ilyen felszereltséggel megbírkózik mondjuk egy komolyabb videószerkesztő programmal/munkával is?

Nem tudom miért, de nekem valahogy az az érzésem hogy hiába a több memória ós az SSD, a Pro még így is erősebb... (?) :/

Mindenképpen patent gépet akarok, semmiképp se legyen semmiben fennakadás... (nyilván ezen keretek között, 15-ös Pro-ra nincs pénzem és az már amúgy is sok lenne)

2014. jún. 2. 17:11
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, akkor HDD-n nem aggódom :)
2014. jún. 2. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!