Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy írjam ki hogy normál...

Hogy írjam ki hogy normál minőségben és hanggal játsza? Segítség!

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy sorozatot xvid formátumban, magyar szinkronos.Kiakarom írni dvdre. Először kiirtam neroval sima adat dvd ként. Nem játszotta a dvd lejátszó (nem ismerte fel) Aztán rájöttem nem játsza az xvidet, ezért át konvertáltam avira. Problémám szar lett a minősége és a hangot nem játszotta le a dvd.
2014. júl. 20. 20:43
 1/1 Lajos54 ***** válasza:

Az avi egy tág fogalom. Tulajdonképpen nem is EGY formátum, csak egy összefoglaló név, de itt már annyiszor volt szó róla, hogy nem részletezem.

Azt kell megnézni, milyen formátumot ismer a lejátszó, és arra konvertálni. Persze figyelembe véve a minőséget, de a méretet is.

Az egyetlen, amit garantáltan ismer minden asztali lejátszó, a szabvány DVD-formátum, de mivel ennek az alapja az mpeg2, ezért elég nagy a mérete. Ezért cserében a minősége elég jó. Viszont, mivel a forrás-anyag xvid, annál jobbra nem érdemes konvertálni, hiszen attól csak nagyobb lesz, jobb nem.

Érdemes megnézni, milyenek az eredeti anyag mutatói (tulajdonságai) és ahhoz állítani a minőséget, formátumként pedig olyat választani, amit ismer a lejátszó.

A jobb konvertáló programoknál (például a FormatFactory) széles határok között lehet állítani egy-egy formátumon belül a minőséget.

2014. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!