Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki a gép játék...

Kukacjoni kérdése:

Miért kapcsol ki a gép játék közben?

Figyelt kérdés

Régebben nem csinálta sosem ezt, de mostanában akármilyen játékkal játszok 15-30 perc után kikapcsol bármiféle előjel nélkül. először a cpu hűtésre gyanakodtam, így elkértem egyik barátomtól az amd fx3850 alap hűtőt, de a probléma nem oldódott meg. majd a 400-as tápot is lecseréltem egy 500w-os chieftec-re. Próbálkoztam vírus és marwale írtással, de az sem segített. Rendszert nem raktam újra azóta.


Csináltam egy képet HW monitorról, miközben a Far Cry 3 ultrán fut: [link]


jelenleg így álla gép:

táp: chieftec GPA-500s

cpu: AMD Phenom X3 8650

Cpu hűtő: amd fx-3850 alaphűtője

ram: 5gb kingston (2db 2gb és 1db 1gb)

alaplap: ALiveNF5-eSATA2+

videókártya: 2047MBNVIDIA GeForce GTX 650 Ti

hdd: 1tb SAMSUNG HD103UJ ATA Device (SATA)


Fel van rakva:

net framework 4.5.1

microsoft visual C++ 2010

directx frissítés

összes windows frissítés

legújabb driver frissítések is



2014. okt. 25. 22:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
háát azért mégis csak elő jön... de ritkábban :/
2014. okt. 27. 19:53
 12/14 anonim ***** válasza:

Igazából, ha hagyod menni a gépet, és nem terheled akkor nem kapcsol ki, és terhelés alatt ilyen hőfokokat mutat, akkor én is szinte biztos vagyok benne, hogy nem a gép főbb alkatrészeivel lesz a gond. Ezt azért merem így kijelenteni, mert ha jól sejtem maximumra kihajtod a gépet, tehát az nem nagyon lehetséges, hogy 30 perc alatt ér el valami rossz részhez.


Tehát valószínűleg tényleg az áramellátással lesz a gond, főleg hogy azt írod "kikapcsol", nem azt hogy "újraindul".

Továbbá, a neten azt írják, hogy a videokártyának az ajánlott táp az minimum 450 watt. Ha még így a gépre rákötsz egy 5.1-est, akkor lehet már azt az 500 wattos tápot is megerőlteti.


Én a helyedben azt próbálnám meg, hogy kihúzod az 5.1-et, és hang nélkül elkezdesz játszani, és megnézed, hogy így is előjön-e a hiba. Ha nem, akkor megvan a ludas. Ha igen, akkor valami tényleg a konnektor környékén lesz, vagy valami olyan jellegű hiba a hardverben, amit nagyon nem fogsz megtalálni anélkül, hogy mindent kicserélsz valami mással és próbálgatod.

2014. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Újraraktam a rendszert, és kipróbáltam hang nélkül is, ugyanúgy elő jön a probléma. csináltam egy rendszer stabilitás tesztet egy óráig futtattam hideg indítás után: [link] itt nem látok én semmi hibát. Feladom a dolgot, és majd elviszem szervizbe kivizsgálásra a gépet. Köszönöm ezt a kitartó és sok segítséget!! :)
2014. okt. 28. 13:01
 14/14 A kérdező kommentje:

kikapcsoláskor megnéztem az esemény naplót, erre a hibára lettem figyelmes.

[link]

2014. nov. 3. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!