Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb rajzfilm figurának csak négy ujja van?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy olyan nehéz még egy ujjat oda animálni vagy ez most hogy működik, ezt soha sem értettem...

2015. jan. 3. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb rajzfilmszereplőnek leegyszerűsített kinézete van, nagyobbak a kezeik és vastagabbak az ujjaik, ezért ha öt ujjuk lenne, az sokszor röhejesen nézne ki, mert akkor már túl nagy lenne a kezük. Ha pedig úgy rajzolnának nekik öt ujjat, hogy a kezük méretén nem változtatnak, akkor az ujjak olyan véknyak lennének, hogy elütnének a testük többi részének dizájnjától és zavarnák a szemet.


Az emberi szem számára amúgy is mindegy, hogy mozgás közben négy vagy öt ujjat lát, a legtöbb esetben négy ujjal is elő lehet adni ugyanazokat a kézmozdulatokat, mint öttel.


Plusz, a rajzfilmeket hagyományosan képkockáról képkockára rajzolták, és nagyban megkönnyítette a rajzolók munkáját, hogy nem kellett egy "felesleges" ujjal bíbelődniük minden egyes képkocka rajzolásánál.

2015. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lipton18 válasza:
100%
Azért mert az adott karakter idiótán nézne ki 5 ujjal, nem férne el a kezén annyi ujj, zavaró lenne. De van olyan rajzfilm, ahol valamelyik szereplőnek 4, valamelyiknek 5 ujja van.
2015. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A korábbiak meg leírták. Én még hozzátenném, hogy a rajzfilmhősök nagy része állat, azoknak eleve 4 ujja van a mancsán / pl. macska, kutya, egér, stb. /.
2015. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!