Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számitógép merevlemez, néha...

Számitógép merevlemez, néha pár pillanatig nem ismeri fel. (Total commander stb. ) Szektorhiba? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mostanában kicsit belassult a gépem, és total commanderrel egyre többször van az, hogy amikor filmet nézek, néznék, és inditanám, kicsit vár, majd kiirja, hogy nincs ilyen meghajtó, és átvált c-re, majd viszont picit később, pár pillanat mulva, már tudom nézni...


A gépben 2 merevlemez van, az egyiken az Op rendszer, a másikon minden más.


HD-sentinellel ellenőriztem, és mind a 2 meghajtó 98 %-os, és összesen 2 szektorhibát talált.

30-45 fok között vannak folyamatosan, egésznapi használattal.



Egyik meghajtó sincs megtelve, az egyiken 63%.os szabadhely, a másikon 58%-os.


Az egyik meghajtó, amin a rendszer van lassan 9 éves, de ezzel nincs semmi baj, tökéletesen működik.


A másik 4-5 éves. Ez a D-meghajtó.



2015. febr. 23. 19:37
 1/6 Tengor ***** válasza:

98%-os vinyóktól már ne várj sokat. Kezd tervezni a cserét!

Táp milyen típusú?

2015. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

98%-a jó. (kiváló van mellé irva) nem úgy értettem, hogy 98%-a rosz. :)


Codegen 400W

2015. febr. 23. 19:43
 3/6 A kérdező kommentje:
illetve az egyik, a régebbi 99, az újabbik 98% os.
2015. febr. 23. 19:44
 4/6 A kérdező kommentje:

Óh, hülye vagyok... :) Most elősször használtam sentinelt, külön rá kell kattintani a meghajtók ábrájára.


A C meghajtó (amivel semmi probléma nincsen)

Teljesítménye 99%

Kondíció 98

"

A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.


Nincs szükség beavatkozásra. "



D meghajtó


Teljesítmény és kondíció 100%


A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 11187 alkalommal.


Nincs szükség beavatkozásra.

2015. febr. 23. 19:51
 5/6 Tengor ***** válasza:
Ha már nézed a tápot, akkor nézd meg azt is, hogy az adatkábel a helyén van-e rendesen!
2015. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ellenőriztem, minden rendesen be van dugva, rendesen érintkezik.
2015. febr. 23. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!