Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyetemista vízválasztó...

Egyetemista vízválasztó előtt. Véleményeket kérek?

Figyelt kérdés
20 éves SZTE mérnökinfó / Nem tudom mit tegyek, mostanában annyira sok marhaság fel tud baszni az egyetemen, hogy sokszor nincs kedvem csinálni, gondolkoztam, hogy megtanulom autodidakta módon swift coding-ot vagy javascriptet és diploma nélkül próbálok munkát keresni, megéri-e szenvedni az egyetemen +- 1-2 év csúszással, stb....

2015. febr. 27. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyetemet otthagyva, autodidakta módon nem lehetetlen, hogy programozó legyél, de azért ezt hatszor gondold meg, mielőtt hülyeséget csinálsz!

Értem én, hogy az egyetemen egy csomó irritáló dolog van, meg jópár felesleges töltelékkurzus, de a fő tárgyakat hozzáértő emberek oktatják (még ha nem is képviseli mindegyik a pedagógia csúcsát), akiktől jóval több dolgot lehet tanulni, mint pár netes tutorialból. (A tutorialokkal nem a mennyiség a probléma, hanem a minőség. Egy egyetemi oktató el is magyarázza, hogy mi miért hogy működik, és szükség esetén vissza is lehet kérdezni.)


Másrészt önmagában azzal, hogy megtanulod a JavaScriptet, még sehol nem vagy. De még a Swifttel sem. A programozás jóval több, mint puszta programnyelvi ismeret.


Harmadrészt: ha már most unod, nincs kedved hozzá, abszolút nem vagy terhelhető, akkor nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne neked a megfelelő szakterület.

2015. febr. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nagyban függ attól is hogy hányadik félévben jársz. Meg azt is hozzá kell tenni hogy ez a szak nem királyi út. Meg kell küzdeni azért hogy diplomája legyen az embernek. Lehet most szét vág az ideg,aztán lehet hogy jön egy jó dolog(közös projectek valakikkel,egy jó jegy valamely tárgyból) és máris apad az idegesség benned. Szerintem ez egy ilyen kis kiakadási hullám ami miatt elbizonytalanodtál.


Szerintem ne add fel,vidd végig a szakot még ha besz*rsz akkor is,mert később nem lesz mit megbánnod(ha ott hagynád lehet kattognál ezen)

2015. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Diplomát kell szerezni, de egyetemet lehet váltani közben, ha nem tetszenek az aktuális körülmények.
2015. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne add fel a sulit. Félbehagyott iskolával gyakorlat és referencia nélkül nem lesz igazi esélyed az álláspiacon.


Ahogy az első hozzászóló is írta, egy-két megtanult programozási nyelvvel nem sokra mész. A Javascript szart sem ér html/css/sql nélkül, ahogyan a Swift-hez sem árt az Objective-c.

Még ezekkel együtt is csak egy leszel a sokezer közül.


Sulit csináld végig, keresd meg azt a területet, ami érdekel, amiben jó vagy, suli közben alkoss referencia munkákat - ha a web érdekel legyen fasza honlapod, ha az alkalmazás fejlesztés, akkor készíts egy jó app-ot, és akkor sikered lesz.

Kitartás! :)

2015. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!