Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre fel tudom rakni a windows...

Erre fel tudom rakni a windows8.1-et?

Figyelt kérdés

A jelenlegi HDD (kis szar 140g-s :D)-re nem tudtam felrakni,nem engedte

és most veszek egy másikat: [link]

erre egyből fel tudom rakni a win 8.1-et?

és újj HDD-nél kell állítani bios-ban valamit?



2015. ápr. 19. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A boot sorrendet be kell állítani a BIOS-ban !
2015. ápr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pontosan,hogy?
2015. ápr. 19. 08:42
 3/6 csacsi2 ***** válasza:
100%

20 GB -ra is felteheted a windowst. Viszont nem értem a kérdést azaz azt hogy miért nem engedte?! Esetleg ha tele volt a lemez és nem formáztad.

1TB os rendszerpartíció szép, viszont ekkora partícióra nem érdemes oprendszert telepíteni, ugyhogy partícionálnod kell és ott leszel mint egy kissebb, egy partíciós merevlemezzel.

2015. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem nagyon tudom, de nem támogatta, vagy valami ilyesmi

C: 500

D: 500 nekem ez bőven elég

2015. ápr. 19. 08:55
 5/6 csacsi2 ***** válasza:
a nagy rendszerpartícióval és sok adattal a töredezés a gond ill az hogy lassabb lesz a karbantartása (töredezettségmentesítés). 200GB is bőven sok egy oprendszernek. Dokumentumok és egyéb ne rendszerpartíción legyenek, letöltési és egyéb (tároló) könyvtárak is jobb ha nem ott foglalnak helyet, de még a programok telepítési könyvtára sem hátrány ha külön partíción van. itt azokra gondolok amik külsős programok vagy ha sűrün telepítgetsz. Dokumentumok mappa áthelyezésével másik partícióra azt érheted el mindezen kívül (töredezettség), hogy pl a játékok mentései megmaradnak esetleges újratelepítés után is, illetve ezek sok helyet foglalnak el. ezek után lesz egy nagyon gyorsan karbantartható rendszered ami kevésbé lassul be mintha gyakran használt, sűrün írt partíción lenne.... de csak ötlet, minden esetre 500GB is sok (szerintem teljesen felesleges, mert fontos adatokat nem tárolunk a "c:"-n)
2015. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem Köszi

A C-re általában csak a rendszert és néhány program(nem sok)-at rakok

a D-re pedig minden mást, pl játék,film,....

2015. ápr. 19. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!