Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 nem jogtisztára...

Windows 7 nem jogtisztára feltelepítem az új win10-est, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Természetesen nekem is felajánlotta a rendszer a frissítést, de félek, bukta lesz a nem jogtiszta 7-es miatt. Olvastam már pro és kontra erről, de nem tiszta, hogy most végül is, mi a helyzet a nem jogtiszta rendszerekkel.

2015. jún. 15. 09:14
 1/8 Tengor ***** válasza:
Várd meg amíg kiderül. Az biztos, hogy az MS nem fogja legalizálni, ez 100%.
2015. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha viszont van jogtiszta XP telepítőm, akkor érdemes lenne esetleg leszedni a 7-et, feltenni az XP-t és azt frissíteni a 10-esre? Működhet ez a megoldás???
2015. jún. 15. 09:23
 3/8 savanyújóska ***** válasza:
100%
XP-t nem tudom tudod-e frissíteni rá, ha igen, akkor működhet. Win7 esetén semmi extra, ugyanott fogsz tartani, mint most, csak egy Win10-el. Vagyis lesz egy nem jogtiszta Win10-ed, juhéé!:D
2015. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 belapus ***** válasza:
Ami viszonylag biztos: a 7-estől fölfelé ingyenesen lehet frissíteni.Az még nem nyilvános, hogy a régebbiekre lesz-e, ha igen, milyen mértékű kedvezmény ?
2015. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Legális XP-ért nem kapsz W10-et. Vistára sem, csak 7-re, 8-ra, 8.1-re. Ha lopott W7-re teszed a W10-et, attól még ugyanúgy lopott lesz, de elvileg(!!!) probléma nélkül frissül. Ha mégis beszól majd, hogy ejnyebejnye, nyilván lesz megoldás a W10 ellopására is... Szerintem ne július 29-én telepítsd, hanem várd meg a tapasztalatokat.
2015. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megvan a hivatalos válasz!

Olyan sokan tették fel ezt a kérdést, hogy reagált rá a Microsoft!

A HVG cikkéből időzem:

"A vállalat tájékoztatása szerint aki a fent felsoroltak közé tartozik, az egyetlen módon juthat ingyen a Windows 10-hez: ha egy hónapon belül feltelepíti számítógépére a Windows 10 előzetes (Preview) verzióját, és ezzel regisztrál a Windows Insider Programba.


A Windows Insider Program résztvevői a többieknél hamarabb kapnak meg bizonyos, még nem teljesen kész új Windows-funkciókat. Ezekkel senkinek nem kell tennie semmit, a Microsoft csupán azt figyeli (névtelen technikai adatokat gyűjtve), hogy melyik gépen milyen jól működnek az újítások. A Windows 10 ingyenes használatának feltétele a béta frissítések fogadása. (Ez a beállítás automatikus, megtartásáért nem kell kapcsolgatni semmit.)


A Windows 10 július 29-én jelenik meg, az előzetes verziót értelemszerűen még ez előtt kell a számítógépre telepíteni az ingyenességhez. Egy korábbi cikkünkben megnézheti, hogy az ön gépe egyáltalán alkalmas-e a Windows 10 futtatására. Ha ez stimmel, akkor a Windows 10 előzetes verziójának letöltéséről és a telepítés menetéről ide kattintva kap egy rövid, de minden fontos infót tartalmazó leírást.


[link]

2015. jún. 25. 11:51
 7/8 A kérdező kommentje:

Tehát, bárki megkapja a WIN 10-et, még a nem jogtiszta WIN-t használók is!

Csak jön a nagy kérdés, tudjuk-e majd használni az eddigi programjainkat, perifériáinkat??? gasp hangulatjel Mert nagy a valószínűsége, hogy az XP-vel kompatibilis régi nyomtatónk, külső meghajtónk, játékvezérlőnk, de akár a videó,- és hangkártyánk, dvd írónk, monitorunk sem fog működni. frown hangulatjel

Mellesleg, erre a win10 leírása is felhívja a figyelmet. "Szerezzen be új telepítő szoftvert az eszköz gyártójától!"

Ja, persze! Majd a 2001-től létező XP-hez vásárolt régi cucchoz lesznek új telepítők! frown hangulatjel /a gyártóknak nem érdeke, hogy evvel foglalkozzanak, akkor nem vásárolnának tőlük új berendezéseket!/

Régi mondás, de ismét igaz: Ha régi programokat, játékokat, perifériákat akarsz használni, akkor a számítógéped is legyen régi!

2015. jún. 25. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Olvassd el.Az M$ bizonytalan.Szerintem aki kalózt használ az várja meg az MSDN-t.Ugy a biztos.

2015. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!