Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gépet kéne vennem,...

Milyen gépet kéne vennem, kifejezetten Linuxos célokra?

Figyelt kérdés
Egyenlőre van egy ócska béna notebookom, 7 éves, és még szinte a Mint sem fut el rajta normálisan, túlmelegszik, minden baja van, szóval kéne egy új notebook, vagy laptop, hordozható gép. Tudom hogy a Linuxot nem támogatja pl az ATI, és nem igazán értek a hardveres dolgokhoz. Milyen gépet kéne vennem, amin semmi baja nem lenne a Linuxnak, teljes mértékben ki tudnám használni ?

2015. júl. 13. 20:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%

Olyat, amire már eleve Linux van előre telepítve.

[link]

2015. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nekem az AMD-Gigabyte-Nvidia kombón minden működik Linux Minttel. Ha dobsz bele 2 GB RAM-ot, alaplapi VGA-val is minden működni fog, kivéve a komolyabb játékokat persze.
2015. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Intel processzoroknak jó a Linux támogatottsága (amd-vel sincs sok probléma) , videokártyából talán nvidia.
2015. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy,a lényeg,hogy jelenleg vga téren az amd jobb drivert ad a linuxhoz,mint az nvidia.

fontos még annak is utána nézni,hogy bizonyos linux oprendszernek ( pl: ubuntu,kubuntu,xubuntu,lubuntu ) mik a minimális hardver igényei.

géptől függ,hogy melyik linux disztrót érdemes rárakni.

2015. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Tom Benko ***** válasza:
A jelenlegi géped paraméterei? Mert lehet, hogy elég neki. Én amúgy Intelre szavazok minden tekintetben, rendesen ad drivert.
2015. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mivel használtan vettem, és nagyon sok dolgot nem tud azonosítani pl az Aida (még amikor Windows volt rajta). De tudom linkelni a gépet...

[link]

2015. júl. 14. 11:02
 7/29 anonim ***** válasza:

#1.Mennyivel jobb hogy feltesznek rá egy Linpust mint hogy te választod ki hogy melyiket szeretnéd?

Intel-el nem volt problémám.AMD-vel sem.Nvidia-val meg még nem volt tapasztalatom.

2015. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom az elsőt miért kellett leszólni, tök jó dolgot mondott, mivel utánaolvastam. Amikre alapból Linuxot raknak, azoknak 100%-os a hardver kompatibilitása a Linux-szal, amíg a többinek nem feltétlenül. Láttam már olyan gépet, kettőt is, amin nem ment az Ubuntu normálisan, folyamatosan meghalt.
2015. júl. 14. 15:05
 9/29 A kérdező kommentje:
* leszólni, lepontozni, stb.
2015. júl. 14. 15:06
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy neked tetszene egy GUI nélküli Linpus.Másrészt ezt azért teszik rá hogy majd késöbb menj vissza és vedd meg tölük a Windows-t.Ez nem minden esetben igaz.Ubuntu-val van elég probléma amúgy is.
2015. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!