Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A múlt héten elromlott a...

A múlt héten elromlott a gépem, elvittük szerelőhöz, aki meg is csinálta, de most nincs a PC-n hang. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nézelődtem már különféle fórumokon, le is töltöttem valami programot, azt hiszem C Media a neve, és futtattam is, újraindítottam a gépet, de még mindig nem hallani semmit. A hangfal be van dugva, azzal nincs gond, és a bekapcsoláskor is hallok valamiféle pittyenést. Nagyon remélem, okosabbak vagytok a számítógépes kérdésekben, mint én, és kapok választ. :D Köszönöm a segítséget!

2015. szept. 19. 16:53
 1/6 Lajos54 ***** válasza:
100%

Több oka is lehet. A legdurvább (és nem igazán valószínű), hogy "elveszett" a hangkártya.

Ami jobban esélyes, hogy -amennyiben külön hangkártya van benne- kimozdult a kártya, nem jól érintkezik. Ez még akkor is előfordulhat, ha nem jól van rögzítve, és a csatlakozó bedugásakor mozdult ki a foglalatból.

A harmadik, és a legesélyesebb, hogy nincs meg a hangkártya illesztőprogramja (drivere). Ez mind integrált, mind külön telepített (beszerelt) hangkártyánál is előfordulhat.

Nézd meg az eszközkezelőben, mit mutat. Ha nincs, vagy hibás az illesztőprogram, egy sárga felkiáltójel (esetleg kérdőjel) jelzi ezt.

Érdemes a MEGFELELŐ illesztőprogramot újra telepíteni. Tehát olyat, ami az adott típúsú hangkártyához az adott operációs rendszerre kell.

2015. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem, és a C-Media AC97 Audio Device neve előtt van egy kicsi sárga felkiáltójel. Rákattintottam kétszer, és ezt írja ki: "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre." Mit kell ezzel csinálnom? Vagy szedjem szét a gépházat, és nézzem meg a hangkártyát? Tulajdonképpen azt sem tudom, melyik az a hangkártya.

"Érdemes a MEGFELELŐ illesztőprogramot újra telepíteni. Tehát olyat, ami az adott típúsú hangkártyához az adott operációs rendszerre kell." Honnan tudhatom meg, hogy milyen típusú a hangkártya? Az rá van írva? Az operációs rendszer Windows XP, ami tudom, hogy nem a legkorszerűbb, de a szüleim régi bútordarabok, nem tudom, hogy tudnák megszokni mondjuk a Win 7-et vagy 8-at.

Nagyon köszönöm a válaszod, remélem, erre is írsz, és valahogy megoldódik a probléma.

2015. szept. 19. 21:05
 3/6 Lajos54 ***** válasza:

A típus alapján ez egy úgynevezett integrált hangkártya.

A gond csak az, hogy alaplaponként van némi eltérés a szükséges illesztőprogramok között, ezért az alaplap típusát is tudni kellene.

Ez egyrészt rá van írva az alaplapra, másrészt, amikor indul a gép, ki is írja egy pár pillanatra. Ha sikerült a típus kideríteni, annak az alapján már rá lehet keresni a neten a megfelelő illesztőprogramra. Az is lényeges, hogy Win XP-hez legyen.

Azt kell aztán feltelepíteni.

2015. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval szétszedem a gépházat, és megnézem az alaplap típusát. Körülbelül milyen formátumot keressek? Mármint számok vagy betűk vagy név? Kicsit szégyellem magam, hogy ilyeneket nem tudok, de ez van. És azután hogy keresem meg az illesztőprogramot?

Vagy jobb lenne, ha nem én szerencsétlenkednék az egésszel, hanem elvinném egy szakértőhöz? Pedig úgy szeretném én egyedül megoldani a problémát. :D

2015. szept. 20. 09:30
 5/6 Lajos54 ***** válasza:

Ha nagyon nincs ilyenben gyakorlatod, célszerűbb hozzáértőre bízni.

Vannak különféle módszerek, amivel szétszedés nélkül is célt lehet érni, de ezek is bizonyos szintű hozzáértést kívánnak.

Egy hangkártya "felélesztése" nem nagy ügy, de csak annak, akinek van némi ismerete.

Teljes hozzáértés nélkül sok lehet a buktató, és esetleg többet árthatunk, mint használnánk. Nem szégyen, ha valaki nem ért ilyen dolgokhoz, hiszen nem ismerhet mindenki mindent.

2015. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az alaplapon le van írva az alaplap neve, de sztem töltsd le a CPU-Z t winxp-re, az kiírja az alaplapod típusát is :) Aztán ki másolod az alaplap nevét, beírod "xyz alaplap sound driver" és ennyi.
2015. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!