Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen irányba tanuljak...

Milyen irányba tanuljak tovább szerintetek? (informatika)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


29 évesen jutottam el oda, hogy a középfokú végzettségem után szeretnék levelezőn elvégezni egy magasabb informatikával kapcsolatos iskolát és diplomát szerezni.

Olvastam neten mérnökinformatikus, programtervező informatikusról stb. de sajnos nem igazán tudom melyikkel boldogulnék a jövőben több értelemben is.


A következő számomra fontos kritériumok alapján keresem a megfejtést:

- Napjainkban keresett végzettség.

- Átlagosan legalább havi nettó 250< -et meglehet keresni vele kis hazánkban is.

- Természetesen a matematika az alapja az informatikának, ám ha a nagy átlagot nézzük akkor nem annyira legyen húzós/elvont a matek mint mondjuk a programtervező informatikusi szakon.

- Hardverrel és szoftverrel egyaránt foglalkozik.


Nem tudom, hogy egy felsőfokú rendszergazdai képzettséggel manapság mekkora sikerrel lehet elhelyezkedni? Illetve mi a pontos megnevezése az ilyen irányzatnak?


Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. okt. 12. 21:25
 1/1 Kerachi válasza:

Hát őő ezt neked kell eldönteni, de azér elmondom ,hogy a mérnökinformatikusok többnyire számítógépes hálózatokkal foglalkoznak illetve web fejlesztéssel a programtervező meg alap h programokat ír, de ott meg nagyon dúva matek megy.

Igazából ,ha nem akarsz okos lenni csak jól keresni, akkor valami Cisco szakmát ill. hálózatépítő szakmát vagy v mi adminisztrátor szakmát ajánlok.Cisco szakmával + hálózatépítővel kb. 4-500000-ret lehet keresni akár itthon Magyarországon is.(Én így tudom)

2015. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!