Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi eszi meg a HDD-n a szabad...

Mi eszi meg a HDD-n a szabad helyet a C: partíción Windows 7-nél? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Windows 7 oprendszerem C: partíción van, és egy ideje állandóan elfogy a lemezterültetem. Takarítottam DiskMax-szal, akkor kicsit több lesz a hely, de aztán megint elfogy, marad 20-30 MB. Amúgy a C: partícióm elég kicsi, 17 GB, de ez még a régi XP miatt van így. Újrapartícionálni nem akarom, ameddig nem mentettem ki mindent az egész winchesterről.

Mi történhetett, hogy ezt újabban elkezdte és vészesen kevésre csökkent a szabad hely (2-3 MB)?

MI ESZI MEG A SZABAD HELYET?

A Win7 frissítgetései? A Win7 számomra felesleges helyfoglaló fájljai? A Chrome vagy a Firefox frissített változatainak kell több hely?

Mi a *ar történik?

Vegyük figyelembe, hogy eddig elvoltam ezzel a hellyel, és ez a jelenség újabban keletkezett!

Köszi az értelmes válaszokat!



2015. okt. 18. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A 17 GB nem túl sok a win7-nek


1. Kapcsold ki az automatikus visszaállítási pontok létrehozását, és töröld a visszaállítási pontokat.

2. Kapcsold ki a hibernálást, és a lapozófájlt.

3. csinálj egy lemezkarbantartást, töröld az ideiglenes könyvtárakat, és fájlokat.

2015. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Rezi Dencia ***** válasza:
100%
Ha a Windows Update bekapcsolt állapotban van, akkor a frissítések zabálják a partíciót, sőt lehet hogy a Windows 10 telepítőkészlete is a gépeden van már.
2015. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Windows az ilyen. Elég trágyán van összerakva, érthetetlen módon egyre több helyet zabál. És nem igazán tudod értékelhetően letakarítani. Minimum 50 gigás partíció kell Windowsnak, ha egy darabig nem akarsz gondot. A 17 giga még az ajánlottnál is kevesebb.
2015. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon kevés. Ajánlott a 20GB szabad terület, tehák kb 50GB kéne valóban.

Hibernálást kapcsold ki, azzal nyerhetsz területet, az újratelepítésig.

2015. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A helyzet az, hogy még mindig nem tudtam meg pontosan, és nem tudjuk konkrétan behatárolni, megnevezni, hogy mi ette meg a szabad helyet, valami Win Update vagy valami böngésző akármije vagy egyéb. Addig viszont tovább zabálhat a valami, hiába csinálok helyet (jártam már így régebben, csak akkor 700 megáról estem le 100 mega alá, most meg 30-40 megáról 0-ra.)


A végleges megoldás úgy is az újratelepítés, újrapartícionálás lesz. De ahhoz ki kell mentenem DVD-re egy jó pár fájt. Ahhoz viszont 0 mega szabad helyhez képest kell valamennyi hely, mert így még egy képnézegetőt sem tudok megnyitni, hogy megnézzem, milyen képet mentsek ki például.


Szóval a lényeg, hogy haladóbb helyfelszabadítási, lemeztakarítási technikákra lenne szükségem.


Amiket elvégeztem:

Automatikus frissítés kikapcsolása: kikapcsolva.

Win10 telepítőfájlokat nem találtam a lemezen.

Hibernálás kikapcsolása: Nem található.

Visszaállítási pontok kikapcsolása: kikapcsolva.

Normál lemezkarbantartás lefuttatva.


DiskMax karbantartás lefuttatva.

A CCleaner sem találna már mást.


Akkor még mi lehet hátra?

(Hogy kapjak némi helyet, hogy mozdulni tudjak)


Köszi!

2015. okt. 18. 15:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tudsz semmit tenni. A Windows ilyen, ez a színvonal. Ha nem tetszik, ne használj Windowst. (Pl. bármelyik Linux disztribúció max. 15 gigával már elvan, de nem csak az op.rendszer, hanem az összes általános használt program is benne van ebben. És ez nem növekszik csak úgy indokolatlanul.) Nincs semmi mód, hogy jelentős helyet tudj felszabadítani, és mindig probléma lesz a fogyó hely (az 50 giga is meg fog telni előbb-utóbb, főleg, ha a C-re telepíted a programjaidat is).
2015. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

> #6: köszi a Linux reklámot, de nem ez volt a kérdés. Mellesleg részben egyetértek.

De nem gondolod, hogy ahhoz, hogy Linuxot rakjak fel, előbb mentenem kell a mentetlen fájljaimat, ahhoz meg kell szabad hely a C:-n?


Képes lennél válaszolni arra a kérdésre, hogy hogyan szabadítsak fel helyet haladóbb módon?


Köszi!

2015. okt. 18. 15:23
 8/13 anonim ***** válasza:

kapcsold ki a lapozófájlt, az is meg tud zabálni pár gigát.


Vagy tedd át másik partícióra.

2015. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Live USB-vel indítasz egy op.rendszert, az nyilván látja a HDD-det is, és szépen hozzáférsz mindenhez, tudsz menteni is, függetlenül attól, mennyire van tele a rendszer.
2015. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet haladóbb módon felszabadítani helyet, nem értem, ezt miért nem érted. Hacsak nem vagy Microsoft fejlesztő. De nincs is értelme, mivel tényleg bármilyen live USB-vel indítható egy rendszer, amivel a mentés elvégezhető.
2015. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!