Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi eszi meg a HDD-n a szabad...

Mi eszi meg a HDD-n a szabad helyet a C: partíción Windows 7-nél? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Windows 7 oprendszerem C: partíción van, és egy ideje állandóan elfogy a lemezterültetem. Takarítottam DiskMax-szal, akkor kicsit több lesz a hely, de aztán megint elfogy, marad 20-30 MB. Amúgy a C: partícióm elég kicsi, 17 GB, de ez még a régi XP miatt van így. Újrapartícionálni nem akarom, ameddig nem mentettem ki mindent az egész winchesterről.

Mi történhetett, hogy ezt újabban elkezdte és vészesen kevésre csökkent a szabad hely (2-3 MB)?

MI ESZI MEG A SZABAD HELYET?

A Win7 frissítgetései? A Win7 számomra felesleges helyfoglaló fájljai? A Chrome vagy a Firefox frissített változatainak kell több hely?

Mi a *ar történik?

Vegyük figyelembe, hogy eddig elvoltam ezzel a hellyel, és ez a jelenség újabban keletkezett!

Köszi az értelmes válaszokat!



2015. okt. 18. 13:13
1 2
 11/13 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Van egy pár program ami képes a partíció eltolásra adatvesztés nélkül és windows alól futtatható. De ha a szomszédos partíció nincs teleírva, akkor a win 7 saját lemezkezelője is megteszi az átméretezést.

Easeus partition master, vagy Aomei Partition Assistant [link] A következő gépindítás után végzi el a kijelölt műveleteket, ami nem kis idő, adatmennyiségtől függően. És nem teljesen kockázatmentes.

Azért nem szabadulhatott fel sok hely, mert a win 7 mérete telepítés után eleve 13 GB körüli 32 bitesnél. 64-gyel kb 17 GB saccra.

2015. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is, és mindenkinek az információkat!


Valahogyan sikerült 2MB-ot felszabadítanom, kicsit nevetséges, de a 0-hoz képest ez is valami, és arra már elég, hogy picit "tudjak mozogni". Valahogy a DiskMax többedszeri nekifutásra felszabadított helyeket, miután a Windows beépített Disk Cleanupjával a Service Pack telepítése utáni backup fájlokat töröltettem. De magától az sem csinálta meg, csak elkezdte, majd leállt. Ezután tudott a DiskMax teremteni valahonnan 2 megát.


Áthelyeztem a lapozófájlt is egy másik partícióra, de kiderült, hogy nem is a C:-n volt, hanem a D:-n. Mindenesetre az is jó ötlet volt.


Na így tudok mozogni, most szelektálom az összes fájlt, hogy mi marad meg, aztán kiírás, újraparticionálás, formázás, újratelepítés következik.


Kösz, majd re.

2015. okt. 18. 18:49
 13/13 anonim ***** válasza:

A hibernálást kapcsold ki. Innen [link]

...letöltheted a MicrosoftFixit50466.exe fájlt (letöltésnél jobb oldalt ). Azt lefuttatod, és egy sereg helyed les, automatikusan kikapcsolja.

Vagy innen is letöltheted [link] ...Hibernálás tiltása...

2015. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!