Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépszerelő karbantartó...

Számítógépszerelő karbantartó végzettséggel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Megvan már egy pár éve ez a "híres Okj szakmám, De előrébb nem jutottam, akkor az iskola is aztmondta minden levizsgázottnak mikor kézhez adták a bizonyítványt, hogy "sok szerencsét a nagy világba.

Kérdés az hogy mi értelme ennek a szakmának. Most egy informatikusnak, egyetemi végzettséggel programozói nyelv tapasztalattal jobban ért a gépekhez, annak több esélye is van elhelyezkedni.

Egyáltalán hol alkalmaznak ilyen okj végzettségűeket ? Ez max annak éri meg aki már eleve kapcsolat által valami informatikai üzletbe dolgozik és nem volt még meg róla a papírja.

de amúgy komolyan mit lehet vele kezdeni ? elgondolkoztam, ha szeretnék én is ilyen informatika irányba menni mondjuk egy számítógép szervizes céghez segédnek, mit kellene még tudni ? nem elvárás a program nyelv tudás ? De máshogy kérdezem, hogy lehetne tovább fejleszteni ezt a szakmát mit kellene még letenni ahhoz hogy beadhassam a jelentkezést egy ilyen munkahelyre, Elektronikai műszerész tanfolyamot ? Én értek a gépekhez, már amennyi tudást szereztem ezzel a gépszerelőivel, programozni nemtudok, viszont ilyen Hardveres dolgokban jobban benne vagyok, na meg egy pár trükköt rendszeren, azért kicsit sajnálom hogy nincs kihasználva ez a végzettség. de érdekelne hogy mit lehetne ebből kihozni milyen ráépülésekkel, ahhoz hogy alkalmazzanak bárhol is. vagy tényleg csak kapcsolatok által lehet ?


2015. dec. 3. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

OKJ-s végzettségnek amúgy sincs sok értelme. Ugyanannyi az esélyed, mint egy egyszerű érettségizettnek, akinek van komoly számítógépes ismerete és tapasztalata.


Továbbfejleszteni nem igazán tudod, a programozás teljesen más terület.

2015. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem a programozásra gondoltam hanem hogy elektronikailag ha áramkör rossz meg forraszgatni vagy megcsinálni hibás alkatrészt ebbe lehet némi fantázia
2015. dec. 3. 15:46
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem tudom mit is akarsz...


elmesz geposszeszerelonek

vagy szervizesnek

? nem?

2015. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

muszeresz es vele kapcsolatos minden szakot nek art elsajatitani


hisz ha hardver tervezomernok lehetnel az nem lenne rossz... termeszetesen gyakorlati kivitelezését is ertem ez alatt

csak arra keszulj fel hogy bonyolultabb mint a programozas

2015. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!