Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám hosszú életűvé...

Hogyan tudnám hosszú életűvé tenni tenni laptopom?

Figyelt kérdés

Még nem volt laptopom, eddig asztali gépem volt csak.

Mit szabad és mit nem szabad csinálni és laptoppal, illetve hogyan tudom hosszú életűvé tenni?

Olyanra gondolok például, hogy nem szabad az ágyba vinni, mert eltömítődhet a hűtőrés és hamar felmelegszik, kikapcsol, és onnantól már nem a régi.

Ilyenekre gondoltam, szóval mit kéne és mit nem tenni?

Illetve mi a véleményetek a laptop alatti hűtőről, amit külön lehet kapni? USB-vége van, és a laptophoz csatlakoztatva működik, gondolom ismeri mindenki, 2 ventilátor van benne, és a laptop alá kell tenni... az segít, hogy ne melegedjen fel hamar? Akkumulátort nem öli meg?

És még annyi így a végére, hogy ha az aksit akarom kicsit hosszabb élettartamúnak, arra is vannak valami megoldások, trükkök?

Értelmes válaszokat légy szíves! Köszönöm!



2015. dec. 20. 17:23
 1/2 anonim válasza:

Szia! :)

Nekem is laptopom van, már lassan 2 éve van meg,és kutya baja.

Jól írtad,ágyban nem ajánlatos gépezni,mert akkor a meleg levegő nem tud kiáramlani.

Nekem is van laptop hűtőm,USB-s..

Eddig tökéletesen végezte a dolgát. Annak a dolga a hűtés. Akksimat nem nyírta ki.

Ha nem használod(miután teljesen lehűlt a laptop)tedd bele a laptoptáskába,hogy a pára vagy bármi más mechanikai hatás ne érje.

Előfordul,hogy játszok és így nagyon felmelegszik a videókártya. Ilyenkor lecsukom a képernyőt vagy 10 percre.

Remélem segítettem ;)

Privit is írhatsz nyugodtan,ha tudok segítek :D

2015. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is laptop tulajdonos vagyok. Mondjuk nekem már 4 éve megvan, és már "öreg" is. Teljesítményben csak a fejlettebbekhez képest tűnik lassabbnak.


Én személy szerint ágyban is szoktam használni. Nem probléma, ha nem teljesítmény igényes dolgokat csinálsz.

Port meg így is, úgy is kap. Arra meg sűrített levegővel bármikor tudod tisztítani. Azt meg bármely számtech boltban tudsz venni.

Ha van otthon kompresszor az is bőven elég.

Én személy szerint lombfújót használok PC/Laptop tisztításra. :)


Valójában nem is ez a probléma a laptopoknál, hogy hogyan melegszik. Hanem az akkumulátor használata ami elég hamar hazavágja az üzemidőt. Nem mint eBay-en nem lehetne venni újat (megjegyzem olcsóbban mint idehaza, mert egyes boltok rápakolnak nem kevés hasznot).


Akkumulátor egészséges használata 30-80% között ingadozás az egészséges. Azaz nem jó ha lemerül és az se ha 100%. Mondjuk ez igaz a telefonokra/tabletekre is, mert azok is Litonosak.


Ahogy gondolom tapasztaltad te is: Eleinte 5-6 napot simán, majd 1-2 naponta rá kell tenni töltőre. Pont ezért.


Szóval: Feltöltöd 80%-ra az aksit, majd kiveszed. Laptop műkszik aksi nélkül is (ha olyan). Úgy is automatikusan idővel ki fog sülni, azaz csökken a töltöttség%, amit időnként beteszel megnézésre. Ha közel a 30% akkor felteszed tölteni. Csoki.

És ha nincs közel áramforrás előre láthatólag, akkor nem merülsz le 1óra alatt, feltéve ha előtte feltöltötted az aksit.

2015. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!