Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány naponta érdemes kikapcsol...

Hány naponta érdemes kikapcsolni a számítógépet?

Figyelt kérdés

Általában 2 naponta szoktam, máskor elaltatom.

Ha megyek ki nepközbe vagy valami akkor is elaltatom. De van hogy csak 2-3 naponta kapcsolom ki teljesen.

Most akarok venni új gépet, amin a Windows SSD-n lesz.

Ez a mostani baromi lassan kapcsolódik be, ezért nincs kedvem kikapcsolni.

Mennyire károsítja a gépet ha 2-3 naponta kapcsoljuk ki?

Vagy az se jó neki ha napi 2x ki-be van kapcsolgatva?

Menyik a jobb neki?

Mert az új gépem még a porszemtől is fogom védeni nem hogy valami baja lesz, azért kérdem


2016. jan. 18. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 7 naponta van kikapcsolva egy 10-20 percre, amíg kitakarítom a porszűrőit, stb.. egyébként 0-24-be megy altatás meg minden nélkül. Semmi baja nincs ettől. Maximum a HDD fog hamarabb meghalni, mert ugye mechanikai alkatrészei is vannak, de egye fene... mire meghal, úgyis veszek két másikat. :D

De, ahogy tudom, és ahogy olvastam is... jobb az ha 0-24 be megy, mintha naponta 5x ki-be van kapcsolva...

2016. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen kb 5 éve megy 0-24 be a pc. Nincs kikapcsolva soha. Néha újraindul ha kiakad a szoftver, de ennyi. Xp van rajta (sajnos a progi csak ezzel használható. Am egy nezei pc, semmi extraság (hacsak nem a bika szünetmentes, hogy áramszünet esetén is működjön.)
2016. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de mondjuk 4 napota folyamatosan frissíti saját magát ha kikapcsolom. néha fél óráig kapcsolódik ki, mert akkor tölt valamit. Na most ha állandóan csak elaltatnám, akkor ez a frissítés nem történne meg.
2016. jan. 18. 15:49
 4/11 A kérdező kommentje:
monduk ha kímélni akarod a grafikus kártyát meg a processzort, akkor se éri meg kikapcsolni? Vízhűtéses a gép aszt még hozzá teszem. De köszi a válaszokat amit írtatok +1
2016. jan. 18. 15:50
 5/11 anonim ***** válasza:

lehet nem ártana újra rakni azt a gépet

nekem akkor csinált ilyen lassú kikapcsolást mikor fertőzött volt

2016. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De ki írja hogy ne kapcsoljam ki a gépet mert a windows frissiti magát, és ott a kikapcsoló gombnál is felkiáltó jel van ha frissiteni készül
2016. jan. 18. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 3-4 havonta frissítem, eddig semmi baja sem lett tőle.


viszont ment már tönkre alaplapom, rövidesen meg a tápom még sok-sok éve! egy olyan gépben amit szervernek használtam. 0-24, havonta kb 20percig pihent. Lehet a por ette meg, nem emlékszem már konkrétan mi volt a baja, de lehet köze volt a folyamatos járatásnak. Kb 30-40%on járt a processzor. Hozzáteszem, nem egy mai darabról beszélek.

2016. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

értem.

És 900 000 forintos gépet sem kapcsolál ki most? :/

2016. jan. 18. 16:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Lényegtelen. Gép-gép. Ugyanúgy működik.

És mi benne a 900 ezer?

2016. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gamer PC
2016. jan. 18. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!