Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10-ben nem tudom...

Windows 10-ben nem tudom elmozgatni a fájlokat a mappákban. Hogyan tudom beállítani?

Figyelt kérdés
Megnyitom a mappát (bármelyiket), és az előző Windows verzióknál be tudtam állítani, hogy ha az egeret nyomvatartva rákattintok egy fájlra, akkor azt arrébb tudtam húzni a mappán belül, ahová csak akartam. Most ezt nem tudom megtenni. Néztem az adott mappa tulajdonságainál, az van bejelölve, hogy írásvédett (nem én állítottam be). Gondoltam arra is, hogy talán ez lehet az oka. Hiába veszem ki a jelölést az írásvédettség előtt, ha rámegyek az OK-ra, hogy jóváhagyjam, nem történik semmi, ugyanúgy írásvédett marad. Nem tudom ez-e az oka, és ha igen, hogyan állítsam át? Ha nem ez az oka annak, hogy nem tudom mozgatni a fájlok ikonjait, akkor mi lehet, és hogyan oldjam meg?

2016. jan. 26. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Írjál valami konkrét példát. Mit szeretnél átmozgatni?
2016. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy mappában képek vannak, mozaik nézetben, így látom, hogy melyiken mi van. A képeket szeretném széthúzgálni csoportokba. De nem a fájl tulajdonságai alapján. Igazából az a bajom, hogy 3 különböző fényképezővel, egy napon készült képek vannak a mappában, de az enyémen sajnos nem volt átállítva téli időszámításra az óra, így a kép készítésének ideje nem a valós időt tükrözi. Sorrendbe akarom rendezni a képeket, de időrendbe hiába állítanám, mivel néhánynál egy órás csúszás van. Időrendbe szeretném húzgálni, és úgy feltölteni facebook-ra. Tehát hogy a ctrl+a -val kijelölném a manuálisan sorba rakott képeket, és úgy tölteném fel. Nem tudom érthető voltam-e? :)
2016. jan. 26. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy mappán belül hiába mozgatsz fájlokat, a gép automatikusan abc és számozás szerint rendezi bármilyen nézetben. Vagy egyenként nevezed át a fájlokat vagy ha több is van egy helyszinnek és időpontnak megfelelően, akkor Csoportos fájlátnevezést tudsz csinálni. Vegyünk egy példát: Legyen mondjuk 100 fotod a mappában, amelyek 5 időpontban készültek. Időpontilag válogasd szét ezeket 5 felé és csináljál csoportos fájlátnevezést, mondjuk igy: 2014_01_11_Galyatető, 2015_07_04_Balaton, stb. és máris teljesülhet kivánságod.

[link]

2016. jan. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!