Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy hogy így megállt a...

Hogy hogy így megállt a számítástechnika fejlődése?

Figyelt kérdés
Manapság egy átlagos 8 éves, 20 ezer forintos gépen is villámgyorsan lehet pl. netezni, 8 évvel ezelőtt egy akkori 8 éves gépen kínszenvedés volt. Ennyire leállt volna a fejlődés?
2016. febr. 21. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
fénysebesség, csíkszélesség, you know
2016. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem állt meg csak az internet nem egy hardver igényes dolog.
2016. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mutass egy ilyen gépet!
2016. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Netezni egy fonnyadt krumplin is lehet, ha van elég memóriája. A fateromnak egy 16 éves gépet ráztam működőképes állapotba, az volt kéznél. Persze, a sok flash és a youtube HD padlóra küldi, de alkalomadtán a híreket, ami érdekli a mai napig meg tudja nézni. Egy szaros 1GHz-es Pentium 3-mal és fél giga RAM-mal.
2016. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem állt meg, de tény ami tény, lassuló tendenciát mutat. Ennek nemes egyszerűséggel az az oka, hogy vannak bizonyos fizikai korlátok, amiket nem lehet áttörni. Pl a tranzisztorok mérete. Minél kisebb tranzisztorokat tudnak előállítani, annál több fér el belőlük egy lapkán, annál nagyobb teljesítmény válik lehetővé. Csakhogy lassan közelítjük azt a szintet, ahol az atomok mérete gátat szab ennek a méretbeli csökkenésnek. Ugyanúgy az információközvetítés lényegében fénysebességgel működik, és hiszed, vagy sem, a mai világban már a fénysebesség is lassúnak tud bizonyulni. Egy processzor már képes olyan sebességgel dolgozni, hogy a teljesítményét a hozzá kvázi fénysebességgel érkező információ limitálhatja. Közeledünk abba az érába, amikor már a komponensek méretét az atomi méret, az információáramlást meg a fény sebessége korlátozza. És azon a ponton már fizikailag nem tudunk kisebbet, és gyorsabbat lehetővé tenni. Legalábbis nem ebben a megközelítésben. A kvantumszámítógépek elhozhatják egy új korszakát hozhatja el a számítástechnikának, viszont erre még nagyon sokáig kell várni, egyrészt azért, mert a kvantummechanika tudománya még nagyon gyerekcipőben jár, másrészt azért, mert ha sikerül is használható kvantumszámítógépeket előállítani, ez a teljesen eltérő technológia mind hardveres, mind szoftveres tekintetben teljes újraépítést, újratervezést fog igényelni. Fogd fel úgy, hogy a mai számítógépek futva közlekednek, a kvantumszámítógépek viszont repülnek. Ugyanoda eljuthatsz kvantumszámítógéppel is, de a felszerelés, és a tudás, ami a repüléshez kell teljesen különböző attól, mint ami a futáshoz kell.
2016. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kicsit furcsa azért mindenesetre, hogy évek óta elég egy 8 GB-os gép szinte mindenre, aztán meg gyártanak már 64GB-os ramokat. De tudom, nem csak ezt kell nézni, jogos. Mindenesetre az elmúlt 20 évben félelmetesen gyorsasággal fejlődött a számí
2016. febr. 21. 17:02
 7/8 A kérdező kommentje:
számítástechnika*.
2016. febr. 21. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
64 gb ram-vagy talán még több-a szerver,videó szerkesztő,renderelő és grafikus feladatokat végző gépekbe való nem pedig mindennapi használatra vagy játékra.
2016. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!