Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Toshiba Satelite laptopon,...

Toshiba Satelite laptopon, hogyan lehet beállítani ubuntu operációs rendszer alatt, hogy a billentyűzet magyarul működjön?

Figyelt kérdés

Így elméletileg nincs baj a magyar karakterekkel, azok jól működnek. A probléma a #, & jelekkel vannak, amit ugye úgy lehet magyar billentyűzettel kiíratni, hogy AltGr+C, AltGr+x. Egy olyan hibát tapasztalok, hogy ha megnyomom az AltGr gombot, utána az C-t, nem ír ki semmit, csak akkor ha megnyomom a jobb oldali AltGr gombot, majd egyszerre többször a bal oldali Alt-ot + C-t, akkor kiír egy &-t, csak az a probléma, hogy ehhez legalább 5-6-szor meg kell nyomnom az Alt+C-t miközben az AltGr-t nyomva tartom.


Ez annyira kényelmetlen, hogy vagy + billentyűzetet kötöttem a laptophoz vagy Ctrl+shift+u után beütöttem a 23-as vagy 26-os számot, hogy megkapjam a kívánt karaktert.

.....

Windows alatt ilyen problémát nem tapasztaltam, most már teljesen le van törölve a windows, csak ubuntu van, friss telepítéssel feltéve.



2016. márc. 5. 00:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy annyit, hogy @-t simán tudok írni az AltGr+V-vel, de az X, C-karakterek + AltGr nem ok, pedig mindhárom gomb jól funkciónál.
2016. márc. 5. 00:16
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. márc. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A billentyűzet kiválasztásnál körültekintően kell kiválasztani a megfelelőt. Első körben a magyart, aztán szépen a próbamezőben beírogatni, ezeket a kritikus karaktereket, és a megfelelőt használni. Nekem ilyen nem volt soha. Igaz, én telepítéskor odafigyeltem, hogy jót válasszak.
2016. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Telepítésnél az összes lehetséges változatát a magyar karakterkészleteknek kipróbáltam, egyiknél se hozta megfelelően ezeket a karaktereket, így választottam a sima magyart.
2016. márc. 7. 01:27
 5/5 A kérdező kommentje:
USB-n csatlakoztatót billentyűzettel minden gomb jól működik.... Nem azért, mert ha nincs erre megoldás, megoldom valahogy, ha máshogy nem, akkor úgy, hogy írok rá egy programot, ami lekezeli ezt a hibát....
2016. márc. 7. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!