Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » BME-n gépészmérnöknek szeretné...

BME-n gépészmérnöknek szeretnék tanulni. Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy a rajz programok kényelmesen fussanak rajta, strapabíró legyen, sokági ne kelljen lecserélni. Maximum 250000 ft-ot szánok rá. Én Dell-re vagy HP-ra gondoltam.

#BME #HP #Dell #gépigény #rajzprogram #laptop #rajzprogram gépigény
2016. ápr. 14. 14:54
 1/5 anonim válasza:
250ből már kapsz 4 magosat 8GB memóriával az ki fog tartani 5-6 évig
2016. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amúgy én a Delltől nem vagyok hanyatt esve


HP nem ismerem.

2016. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Erős processzor (I5/I7)

2. Dedikált videokártya! (Ez talán a legfontosabb, mert a CAD/CAM szoftvereknek az isten kártyája sem elég. És minél több memóriával, annál jobb)

3. RAM amennyi csak belefér (8Gb minimum, de a 16 még jobb)


Szóval én a helyedben kinézném azokat a géptípusokat, amik a fenti kritériumoknak megfelelnek, és kábé a legelső komolyabb árcsökkenést szenvedték el a kereskedelemben, aztán abból válogatnék.

2016. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túlzásokba azért ne essünk, nem kell ide erőgép. CADCAMhez kell dedikált videokártya, Nvidia ajánlott. Én 4 éve vettem gépet 150ért, i3 proci, 8gb ram, valami 1 gigás nvidia, utólag egy ssd, és eddig vígan elvagyok vele.
2016. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Khmm... az első válaszoló azért 5-6 évre gondolt gépet tervezni.


Azt ami ma középkategória (amin a CAD/CAM ma elMEGY, nem pedig elFUT), az 6 év múlva elég ócska vas.

2016. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!