Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon lassú a gépem bekapcsol...

JLCS kérdése:

Nagyon lassú a gépem bekapcsolás után, elég hosszú ideig, a processzor valami miatt nagyon leterhelt. Miféle folyamatok lehetnek amik így lassítják?

Figyelt kérdés
Rendszeresen takarítom AdvancedSCfree AshampooWinopt.stb.Tudna valaki valami jó ellenőrzőprogot? Az AVG free is nagyon terheli.

2016. ápr. 29. 14:01
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Tipp : Virus vagy Windows update, virus esetén virus keresés/irtás, Windows Update esetén :


1. Ujraregisztrálod a Windows update fájljait (ha használni szeretnéd a Windows updatét), erre két módszer van :

- Automata (Microsoft script) : [link]

- Masnuális : [link]


2. Véglegesen kikapcsolod a Windows Updatét (két helyen kell kikapcsolni, vezérlőpultban és a services.msc-ben is) :


Windows Update kikapcsolása :


Feladatkezelőben (CTRL+SHIFT+ESC) a folyamatok fülön rakd CPU szerint sorba, majjd kattits rá arra a folyamatra ami a legtöbb CPU-t vagy memóriát használja, jobb egér gomb és "Ugrás szolgáltatá(so)kra" menüpont, nézd meg milyen szolgáltatásokat takar az adott folyamata.


Ha az emlitett windows update is benne van a szolgáltatásokban akkor próbáld meg első lépésben a szolgáltatást leállitani (Windows Update) Jobb egér a Windows Updaténés : "Szolgáltatás leállitása".


Aztán ha ez okozza a gondot akkor a következőek a teendők azért, hogy ne induljon el minden ki/be kapcsolásnál:


1. Kikapcsolod a Windows Updatét a vezérlőpultban


2. Leállitod a szolgáltatások közül a Windows Updatét : keresés/futtatás : services.msc

Megkeresed a windows updatét, először katt kétszer rá, a megjelenő ablakban először "Leállitás" gomb, majd a leengedő részét az ablaknak tedd át "Letiltva"-ra


Egy kép (XP-s, de szinte minden windowsban igy kell - max nem elől kell keresni, hanem a W-betűsöknél) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz!
2016. ápr. 29. 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok a rendszerrel együtt induló program (Steam, Spotify, stb.) vagy a Windows Update, vagy mindkettő. Tapasztaltam, a Windows Update rohadtul le tudja fogni a gépet, folyton 100% porgott a lemez bekapcs után.
2016. ápr. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok volt,kösz Coopper--nekem Vistám van,az épp eléggé terheli amúgy is a gépet,elég régi 2008-as Asus,de meg vagyok vele elégedve.Csak a Vezérlőpultban kapcsoltam ki a frissítéskeresést,de már így is nagyon érezhető a jobbulás. A Windows intézővel is van valami baj,mert összeomlik időnként. Főleg,ha MKV video filet tartalmazó mappát akarok megnyitni. De az MKV-t viszont a Total Commander segítségével-ha azzal lépek a mappába- meg tudom nyitni.
2016. ápr. 30. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!