Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem indul el a windows ssd-ről?

Zsolt0005 kérdése:

Nem indul el a windows ssd-ről?

Figyelt kérdés

Nemrégen vettem egy SSD-t és telepítettem a windows 8.1 et. A biosban nem tudom alapertelmezett nek alitani mert nincs ott. Ha ra megyek hogy induljon el az ssd ről akkor az jön ki hogy nem talál boot hoz fajlt. Újra elinditom a telepitest és itt van hogy hdd (250GB üres), (1TB kulso merevlemez) es az ssd amihez ott van hogy windows meghajto, és 18 Gb +- foglalt. Telepítés után bekapcsolt, de egy restart után mart nem találja. Pls help.

Ssd: samsung 850 evo



2016. jún. 3. 19:58
 1/8 |Orfeusz| ***** válasza:
A BIOS nem látja?! Látnia kellene az SSD-t. Sokszor HDD-nek írják, de a márkája látszik. Vagy olyan is van néha, hogy a BOOT sorrendben csak HDD-t raksz be előre, nem specifikusan azt az eszközt, aztán egy másik beállításban kell a HDD priority-t beállítani.
2016. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Hát olyat még nem láttam hogy a BIOS -ba ne legyen ott.

Tuti benézel valamit. Windows telepítéskor meg nem szokás ilyeneket benne hagyni, mint a külső vinyó.

2016. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sata configuration ban latja a bios de a boot option nál van 3 választás dvd rom, disable vagy WD elements 1024 1016 . Ha a save& exit re ramegyek ott van egy sorban kirakva hogy: boot iverride. Ott is ott van ha ra megyek 2x az jön ki hogy nem talál boot filet
2016. jún. 3. 20:12
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Ez érthetőbb

2016. jún. 3. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Húzd ki a többi háttértárat
2016. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor is ugyan az
2016. jún. 3. 20:50
 7/8 Scofield007 ***** válasza:

A vezérlő át van állítva SATA-ról AHCI-ra?


Lehet megtalálad már, hasznos cikk.

[link]

2016. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg 1x ujratelepitettem és mots mukodik :) Nemtudom miert volt ez az elso nél... :/
2016. jún. 4. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!