Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógéppel vagy a fénykép...

A számítógéppel vagy a fényképezővel van a baj?

Figyelt kérdés
Fujifilm Finepix HS 25 fényképezőm van. Eddig hibátlanul, gond nélkül sikerült feltennem a számítógépre a fényképeket. Azonban a mostani nyaraláson készült képeket amint fel szerettem volna tenni, bökkenőbe ütköztem. A számítógép ugyan felismerte az eszközt, és mutatja is, mennyi szabad és mennyi foglalt a tárhelyből, ahogy meg akarom nyitni, azt írja ki, hogy a mappa üres, míg ez nyilvánvalóan nem így van. Ilyet eddig sose csinált, mi lehet a gond?

2016. júl. 14. 17:06
 1/5 anonim válasza:

Hogyan csatlakoztatod a gépet a géphez?

Van memkártya a fényképezőben? A gépben van olvasó a memkártyához?

Ha usb-vel csatlakoztatod nem lehet, hogy a kábellel van a gond? A fényképező nem sérült meg nyaralás alatt?

2016. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
USB-vel csatlakoztatom. Igen, memóriakártya van a fényképezőben. Nincs külön kártyaolvasója a gépnek, ezért tettem mindig USB-vel, de a gép mindig felismerte a memóriakártyát, sőt, most is azt mutatja, hogy felismeri, de ha meg akarom nyitni, mégis azt mondja, hogy üres. Azért nem gondolnám, hogy a kábellel van a gond, mert akkor nem is érzékelné a gép. Nem sérült a fényképező, önmagában minden tökéletesen működik, a képeket meg tudom rajta nézni.
2016. júl. 14. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

az jó jel, hogy a fényképezőgépen látszanak a képek, mert akkor megvannak.


ha a számítógépen nem látszanak, az mindenképpen érdekes/gyanús. nem lehet, hogy van a fényképezőgépnek belső memóriája is és azt mutatja üresnek és nem a kártyát látod?


szerintem mindenképpen érdemes venni pár ezer forintért egy kártyaolvasót és azzal rákötni a számítógépre a kártyát, így biztosan a kártya tartalmát látod és kevésbé használódik el a fényképezőgép csatlakozója is.


esetleg érdemes lehet megkérdezni róla a Fuji márkaboltot/szervizt is, ők biztosan tudnak segíteni benne.

2016. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Amikor csatlakoztatva van a fényképezőgép, keresd meg az Eszközkezelőben, és válaszd az eszköz, illetve az illesztőprogram eltávolítása opciót. Utána kapcsold ki a fényképezőgépet, húzd ki a csatlakozót. Indítsd újra az ámítógépet, majd csatlakoztasd és kapcsold be a fotómasinát. A gép újra felismeri, mint új eszközt, és telepíti az illesztőprogramot. Ha szerencséd van, ezután már jó lesz.

Azt nem tudom miért, de ezt már nálam is játszotta egy S 3500-as párszor.

Ha még mindig nem sikerül, próbáld meg közvetlenül a memóriakártyáról egy kártyaolvasóval.

Még egy tipp: nem rejtett fájlok véletlenül a képek? Valamiért...

2016. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:
... ja, és még egy. Biztos, hogy jó mappában kerested a képeket?
2016. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!