Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatok e magasabb amper...

Használhatok e magasabb amper számú töltőt a telefonomhoz, mint a gyári?

Figyelt kérdés
kaptam egy Huawei P8 Lite-ot, és jó a telefon meg minden, de az akkumulátora hamar merül és lassan töltődik fel. A gyári egy 1A-es töltő, és mikor egy telefon boltban kérdeztem egy 2.4A-es univerzális gyors töltőt ajánlottak. Kicsit tartok tőle, hogy nem tenne jót az aksinak, ha azt használnám, de nem értek hozzá, így még nem vettem meg. Károsítaná a telefont, ha azt a 2,4A-es töltőt használnám?

2016. aug. 21. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Használhatod hozzá, csak akkora áramerősséget vesz fel amekkora neki kell. A feszültség ne legyen több. Tehát ha a gyári 5,0V-os akkor ne használj hozzá 5,5V-os töltőt
2016. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És még egy kérdés ide: Ha azt a 2,4A-es töltőt használom, akkor gyorsabb lesz a töltés? Gondolom ebben valami készülék specifikus adat játszik szerepet, de nem tudom mit kellene néznem. Annak viszont nem lenne sok értelme, ha megvenném, és ugyan olyan gyorsan tudná csak tölteni.

Tehát lenne értelme megvennem?

2016. aug. 22. 00:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Az eredeti töltő 1 amper, ha a telefon be van kapcsolva akkor az is vesz el energiát, így az akku kb 600ma-t vesz fel. Ha jól tudom akkor az akku maximum 1,6ampert tud felvenni, plusz mivel a töltő 2,4amper, így a telefonnak is van miből gazdálkodni. Lènyeg a lényeg, közel 3x olyan gyorsan tud feltöltődni.
2016. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Úgy hiszem akkor ebbe érdemes befektetnem.
2016. aug. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!