Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítettem a gépemet...

Rafi96 kérdése:

Újratelepítettem a gépemet xp-ről win10-re és volt benne pár olyan kép amit titkosítottam most pedig nembirok megnyitni, mert azt írja ki, hogy nincs engedélyem a megtekintéshez. Valaki aki ért hozzá vagy volt már hasonló gondja tudja mit kéne tenni?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztam pár dologgal tulajdonost változtattam meg ienek de végül mindig azt írja hogy hozzáféréssel,írási módosítási engedéllyel kell rendelkeznem amit nem értek miért ír ki mivel egy felhasználó van a gépen és az a rendszergazda.

2016. nov. 6. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedd le azt a titkosító programot amivel eltitkosítottad és írd be ujra a jelszot
2016. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha NTFS titkosításról van szó, akkor nem tudod az eredeti felhasználói fiók nélkül visszafejteni.
2016. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az eredeti felhasználói fiókot már nemb irom visszacsinálni. Nincs erre valami visszafejtő program?
2016. nov. 6. 14:59
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
Esetleg próbáld meg egy Linux live lemezzel. Az lehet, hogy meg fogja nyitni. Én régebben a Puppy-val csináltam ilyeneket, mert az megnyitott, módosított, akár törölt is minden.
2016. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Linux lexarja az a windows felhasználó jogosultásgokat (nem a bitlocker). Azzal egy live ubival szerintem meg tudod nyitni.
2016. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
linux-al most próbáltam de semmi eredmény
2016. nov. 6. 15:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt nem felhasználói jogokról, hanem titkosításról van szó. A linux nem tudja leszarni, mert az adat helyén katyvaszt talál, amit csak egy adott windows felhasználói fiók egyedi kulcsával lehet visszafejteni. Lévén, hogy AES-256 titkosításról beszélünk, és 1024 bites kulcsról, brute force sem jöhet szóba semmi olyan eszközzel, amihez halandó ember hozzájuthat. Az adatok elvesztek, és kész.
2016. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg titkosítva lettek (bitlockker-rel pl) és nem csak saját használatba véve, akkor ihatsz rájuk hideg vizet, mert nem fogod tudni visszaállítani az eredeti felhasználói fiók nélkül. Előbb kellene gondolkodni, aztán cselekedni.

Pl. fontos dolgokról mindig legyen biztonsági másolat!

2016. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha titkosítva voltak a képek és elveszett a titkosítás privát kulcsa, (a telepítés folyamán), akkor a képeidnek búcsút mondhatsz. Ha megvan a privát kulcs (annak idején kiexportáltattad) akkor van rá esélyed, hogy visszaszerezd a képeidet.


Nézd meg ezt : [link] vagy ezt [link]


Ha minden kötél szakad akkor itt ajánlanak egy programot azzal próbát tehetsz ( efsrecover ) : [link]


Megpróbálhatod még azt is (ha megvannak még az előző telepítésből a privát és publikus kulcsok), hogy a kulcsokat a megfelelő helyre másolod :


"

The public key and public key certificate are stored in \username\Application Data\Microsoft\SystemCertificates\My Certificates folder of the user profile.


The private key is stored in the \Documents and Settings\username\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA folder

"


Sok sikert.

Üdv.

2016. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!