Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A black had hackereknek miért...

A black had hackereknek miért éri meg annak lenni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy egy black had hackernek hihetetlen mennyiségű pénz szükséges, ahhoz hogy ismeretlen, névtelen tudjon maradni és ne bukjon le. Hihetetlen nagy erőforrásra van szüksége az illetőnek. Pontosan annyira nem vagyok benne a témába, csak a felszínnek a leges legfelső rétegét is csak kapirgálom, de ha jobban belegondolok egy olyan számtógép, amivel érdemes nekilátni olyan jó 2 millió forint lehet. Maga a biztonság legalább 6× ennyi lehet. Azon gondolkoztam, hogy ahhoz, hogy egyáltalán az erre fordított pénzt vissza tudjam forgatni rengeteg ember adatait kell eladnom és rengeteg bankszámlát kell feltörnöm. Mellesleg szellemileg olyan leterhelő, hogy szerintem ha én tudnám is hogy kell csinálni az első feltörésnél kifeküdnék és 3 napig csak aludnék.

2016. dec. 7. 14:06
 1/8 A kérdező kommentje:
hat* Elnézést kérek, de telefonról írtam és a telefon úgy gondolta, hogy én hadat akarok indítani:D
2016. dec. 7. 14:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"hihetetlen mennyiségű pénz szükséges, ahhoz hogy ismeretlen, névtelen tudjon maradni és ne bukjon le"


Ez nem igaz ebben a formaban. Nem szamit a penz hozza tulzottan.

Jo, persze, erdemes 1-2 dologra fizetni, de akkor sem veszes osszeget.


"egy olyan számtógép, amivel érdemes nekilátni olyan jó 2 millió forint lehet"

Mar miert?

Nem eszetlenul kell bruteforce-olni.

Egy mobil telefonrol is fel lehet torni egy halom dolgot, egy RaspberryPi-rol nem is beszelve.



Ne a hollywoodi filmekbol indulj ki, mert csoppnyi kozuk sincs a valosaghoz. Nem ugy zajlik 1-1 tamadas, hogy leul egy ember egy szerverterembe, nyom 2 gombot, majd latja, ahogy a terminalban futnak a szamok es hopp ott a jelszo.

2016. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze ezzel tisztában vagyok, de szívesen megnézem, hogy mit törsz fel egy Pentium 3-as géppel, de jó fej leszek és adok egy Core 2 dou-t. Egy hackernek elengedhetetlen képességnek kell legyen a sebesség, ami egy 50-60 ezres PC-ből nem kihozható. Azt meg tudom, hogy nem úgy megy. Most kezdtem el a hacker témával foglalkozni és tudom, hogy egy brute force technológiával sem valami könnyű feltörni valamit pedig ott csak alig beszélhetünk többről 2 gombnál.
2016. dec. 7. 15:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Black HAT, nem "had".
2016. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen leírtam, hogy a telefon kijavította mellesleg, ha megnézed a kulcsszavakban ott megfelelően szerepel ott. :)
2016. dec. 7. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Valóban...
2016. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Most kezdtem el a hacker témával foglalkozni"


Igen, latszik, de maris szilard (es teves) meggyozodeseid vannak.

En veled ellentetben tobb foglalkozom vele. :)


Hulyeseg, hogy ho de gyors gep kell. Nem szamit tul sokat. Ha tagyuk fel, valami nagy szamitasi igeny kene, akkor arra ott a felho. (Vannak mar ilyen szolgaltatasok. Mar a hashek brute forceolasahoz sem kell a sajat geped akar.)


Egy sqlmap is el tud egy terminalbol futni es ott is inkabb maga a kapcsolat sebessege lesz a szuk keresztmetszet, nem a szamitasi kapacitas.


Es meg tudnam ezt sorolni.

Mondtam, egy RaspberryPi vagy egy mobiltelefon is boven eleg egy halom dologhoz. Egy atlagos, sima mezei laptoppal pedig boven megvan minden "kapacitas" ami kell.

2016. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írhatok privátban? :)
2016. dec. 7. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!