Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magyarországon melyik egyetem...

Magyarországon melyik egyetem a legjobb/legerősebb/legrészletesebb a mesterséges intelligencia oktatás? Melyik egyetemen érdemes ebbe az irányba elindulni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 13. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ELTE-nek elvileg fog indulni Big Data-s szaka, annak van köze a mesterséges intelligenciához.
2016. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Javarészt teljesen mindegy. Bármelyik egyetemre is mész, az AI-t úgysem ott fogod megtanulni, hanem munkahelyen vagy autodidakta módon, esetleg online kurzusokon.


Egyetemnek nem célja, hogy piacképes tudást adjon, hanem inkább az, hogy stabilan lefektesse az alapokat, amikre aztán szorgalmasan tudsz építkezni. (legalábbis én ezt vettem észre)

2016. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 Kijavítanálak - Nem szak, tanszék, és momentán azon kívül, hogy szép a neve, nem sok mindent tud (és a jövőben is úgy tudom elsősorban kutatások fognak folyni rajta).


#2 Ez azért nincs így, ez leginkább csak a BSc képzésekre igaz. Az MSc képzések már érdekesebb tudást tudnak adni (már amelyik), de az igazi tudás ott kezdődik, ha az ember MI-vel kapcsolatos kutatásokba kapcsolódik be (ezen a téren az ELTE speciel jó választás)

2016. dec. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: Ok, aláírom, igazad van. DE: Az ember Bsc-re felvételizik, nem mehet egybő Msc-re... Az alatt a 3+ év alatt amég elvégzi, szerez annyi tapasztalatot, hogy tudni fogja, hogy hogyan tovább...

(max visszatérünk a kérdésre 3 év múlva. :-) )

2016. dec. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

BME infón régen nagyon erős volt a MIT-es Intelligens rendszerek szakirány. Bár rosszak a tanárok, de a leadott anyag állt tematikában és mennyiségben legközelebb ahhoz, amit most "MI" alatt érthetsz. Amennyire tudom, az ELTE-s változat jó, bár képzésben egy kistertvér volt hozzá képest, de szinte biztos, hogy azért az is egész jó alapokat adott.

Az MI "szakirány" BME-n jelenleg mellékspacializáció formában fut. Nem tudom, hogy ez miben más mint a régi forma. A TMIT-en viszont van Big Data-s mellékspecializáció. A kettő együtt lehet az, amit kérdésed alapján MI alatt érthetsz.

2016. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Még máshol is érdeklődtem, úgy néz ki az alalszakot ELTE-n fogom elvégezni, aztán majd meglátom hova tovább.

2016. dec. 14. 16:22
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

A modern AI az elmúlt néhány évben a deep learning-et jelenti a világban.

Értelmezhető munka deep learning-el egy helyen van a magyar felsőoktatásban, ez pedig a BME-VIK TMIT Smartlab.

2016. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!