Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy egy Számítógép szerelő, karbantartónak, minek kell olyan informatikai dolgokat tudnia mint egy Rendszergazdának?

Figyelt kérdés
A rendszergazdai dolgok alatt azt értem mint pl: ciscos f***ágok konfigurálása, meg linux/windows rendszer adminisztrációs csodára.... Az rendben van meg minden, hogy aki ezzel akar a későbbiekben foglalkozni, akkor úgy is lelkesen fogja csinálni, na de akkor is a szakma lényege nem az lenne, hogy gépeket szerelni meg karbantartani? Gondolok itt ilyen normálisabb dolgokra, ami erre a szakmára van kifejezetten: számítógép alkatrészcsere, szétszedés, összerakás, forrasztás, kábelszerelés, számítógép karbantartása - hardveresen-szoftveresen, vírusirtás, tisztítás, telepítés. Legalább is én szerintem.... Kicsit már unom az egészet eleinte nagy lelkesen kezdtem el, most meg valahogy kezd unalmassá meg sz**rá válni hála a rendszergazdás h***eségeknek.... Oké hogy ez számítástechnika meg bla bla bla, de szó szerint agyf**zt kapok lassacskán és mire végzek a szakmával belefogok őrülni, meg is fogadtam magamnak, hogy soha többé informatika ezután és kerülöm majd nagy ívbe és kitanulok valami igazi szakmunkás szakmát, továbbá ha ezzel komolyabban foglalkoznék egyszer PC szervizbe max összeszerelőnek vagy net kábel beszerelő technikusnak... De ez még a jövő zenéje... Nektek erről mi a véleményetek? És igen ki kellett magam dühöngeni...

#rendszergazda #Számítógép szerelő karbantartó
2017. febr. 20. 15:24
 1/4 Dongaben ***** válasza:
Semmi gond...:) Mindannyian kénytelenek voltunk tanulni olyan dolgokat, amiket az életben soha sem használunk. (Ez minden szakmára igaz!) Azért...sosem lehet tudni, mikor jön jól.:)
2017. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

Én főiskolán hálózati mérnök szakirányt választottam. de addigra a hálózatok mellet tanultam

-programozást ( assembly, PLC és C#-n is, amik elég eltérőek)

-Szoftverfejlesztési metodikákat

-Digitális technikát, elektronikát

-Számítógép történelmet

-CPU architektúrákat

-Közgazdaságtant, fizikát, deriválást

-Mesterséges intelleginciát, enyhe robotikával

-Biztonság technikát

-stb


A nagy részét sosem használom, ráadásul ami érdekelt, csak a legvégén tanulhattam. A tanulás maga egy olyan dolog, hogy el kell sajátítani nem közvetlenül szükséges dolgokat is és pl nekem sok kiegészítő terület ismerete segített is a pályám során.


ui.: Ha már kiemelted, milyen feleslegesek a cisco-s dolgok: azért ha megcsinálsz egy CCNA-t, szerintem kicsit jobb keresetet lehet elérni, mint szerviztechnikusként. ;) És akkor az még csak belépőszint...

2017. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igen az ember igazán munkája során fogja elsajátítani mesterien a szakmát és nem a suliba ott csak opciókat kap max, hogy milyen irányba tovább meg kis lépéseket előre, de igazából én még fényévekre tartok attól, hogy szaki legyek, nem hogy a ciscos dolgok, hanem egy egyszerű szereléssel is annyit tudok bénázni mint állat még egyedül sose raktam össze egy komplett gépet, szégyen nem szégyen ez van, aztán meg, ha nekiesek azt is olyan vadbarom módon teszem, hogy csak a régi gépemen merek gyakorolni :) Mindenesetre hozzám az egyszerű szervizes szaki közelebb áll mint egy cisco-s adminisztrátor akármekkora is a fizetés, én arra megyek ami érdekel, mert hiába kéne ahhoz is értenem, néha rá is szánok bizonyos időt, hogy gyakoroljak a cisco packet tracerbe elkap az agybaj és inkább passzolom, az nem az én utam, az én utam a szakmunkában van, ha kevesebb a fizetés hanem... De még szerencsére nem ez lesz a végső pálya amit választok, mert még egy szakmát majd ki tudok ingyen tanulni, mert még benn vagyok a korba és majd lesz ami lesz.
2017. febr. 20. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Számítógép összerakáshoz semilyen papír nem kell. Még diákmelóban is végezheted. Gyakorlatilag az ovis színek-formák játék mintájára megy az egész.
2017. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!