Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell feltelepiteni...

Hogyan kell feltelepiteni windows mellé a linuxot?

Figyelt kérdés
Letöltöttem az ubuntu honlapjáról egy .iso fájlt, becsatlakoztattam egy daemon toolsos virtuális meghajtóra, de nem tudom, hogy most mit kell csinálni vagy, hogy ez így eddig egyáltalán jó-e

2017. febr. 24. 00:50
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az úgy szerintem nem fog működni. Írd ki lemezre vagy csinálj pen drive -ot. Bootolj be róla.

Előtte csökkentsd valamelyik partíciódat, csinálj nem particionált területet, mivel a Linux nem fut Windows által preferált fájlrendszereken.

Telepítéskor jelöld ki neki ezt a területet és automatikusan létrehozza magának ami kell. Ha ez nem fele meg te is játszadozhatsz a méretekkel. Telepítés végével a Windows és az Ubuntu is indítható lesz.

2017. febr. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább egy virtuális gépet javasolnék, főleg ha nem vagy még járatos LNUX-ban.


Nekem már 4 GB rammal is futott virtuális gép. Tehát még egy izom gép sem feltétlen kell hozzá.

2017. febr. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

A Virtuális gép tényleg remek ismerkedésre, olyan dolgok tesztelésére, amit élesben nem mernél kipróbálni. Hiszen a helyreállításhoz elég a lementett virtuális meghajtó képfájl kicserélése. Nem kell egy fél napig szenvedni megint telepítéssel, ha elrontasz valamit.


Ha viszont fontos az alkalmazások teljesítménye is, akkor rendes telepítést javaslok. Mert virtuális környezetben sem nem fut olyan jól, mint rendesen.

2017. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha virtuális gépben gondolkoznál, arról jó, ha tudsz, hogy az nem fogja 100%-ban hozni azt, amit egy élesen telepített rendszer hoz. Valami ki fog maradni belőle.
2017. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A WUBI működik még? Akkor az lenne talán a legjobb ismerkedésre...
2017. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alain Delon ***** válasza:
100%

Segítség az ISO kiírásához: [link]

[link]

2017. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül sikerült DVD-re kiírni az iso fájlt és onnan telepíteni. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. febr. 24. 11:35
 8/8 Alain Delon ***** válasza:
Sok sikert!
2017. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!