Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gépírni tudók! Mennyire okoz...

Gépírni tudók! Mennyire okoz nektek nehézséget pl. laptopon gépelni, vagy helytakarékos kis billentyűzeteken, vagy amikor pl. az 'ű' betű nem a megszokott helyen van?

Figyelt kérdés
Előfordulnak olyan magyar kiosztású klaviatúrák is, amikor csak Shift-tel jön elő 1-1 magyar ékezetes betű.

2017. márc. 7. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Normál klaviatúrán sokkal gyorsabb és könnyebb.

De persze laptopon is gyorsabban megy, mint ha nem tudnék gépírni.

Az nagyon zavaró, ha sok betű, karakter máshol van, mert sokszor észre sem veszem, hogy mást írtam :)

2017. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha más nyelvü a billentyüzet, akkor - feltéve, hoyg tudsz gépelni - állítsd át a megfelelö nyelvre, akkor minden ott van, ahol megszoktad, csak eléggé vakon kell tudni írni.
2017. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Előfordulnak olyan magyar kiosztású klaviatúrák is, amikor csak Shift-tel jön elő 1-1 magyar ékezetes betű." - tudsz linkelni egy példát? Ez nagyon misztikusan hangzik.
2017. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SimkoL ***** válasza:
Nekem van hozzá egy Tesco-s USB-s billentyűzet ha azon akarok írni.
2017. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


3. válaszolónak:

Bocsánat, nem Shift, hanem Fn vagy Alt Gr+ ...

Többféle lehetőség is van, hogy 'í' betűt írjak a laptopon.

Meg egy régi billentyűzeten volt sok zavar, de az most jut eszembe, hogy angol kiosztású volt, csak magyarra állítva használtam.

2017. márc. 7. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
bőven ráfér az amcsi (nem angol) 101 gombra is a magyar 44 betűs ábécé.
2017. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kellő gyakorlással 2 féle billentyűzet is használható. Nagyfokú koncentráció kell. Tanulóknak - évekkel ezelőtt - másmilyen volt az otthoni, mint az .(Néhány diáknál) Engem zavar a laptopon való írás. Ha billentyűzet van előttem, a "tízujjas vakírással" írok. Laptopon nemigen szoktam írni, mert nem az ujjrendnek megfelelően van a betűkiosztás. A tanultak szerintit érdemes keresni. Laptophoz csatlakoztatható billentyűzet.
2017. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!