Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne átváltani 64 bites operációs rendszerre?

Figyelt kérdés

4 GB RAM van a gépembe, de ebből csak 3,5-öt használ, mivel 32 bites az op rendszer.

Intel(R) Core(TM)2 Duo E6750 (2,66 GHz) proci található benne, viszont ezt nemsokára (nyár végére) le fogom cserélni, valószinűleg egy Intel Core i5-ösre


A kérdésem az lenne, hogy gyorsabb lenne-e most a gépem, hogyha 64 bitesre váltanék, vagy inkább várjak vele nyár végéig?


Nemtudom fontos-e még, de a rendszer típusánál azt írja, hogy 32 bites op rendszer, x64-alapú processzor

Emiatt fordult meg a fejembe, hogyha most váltanék, kicsivel gyorsabb lenne a gépem.


[link]



2017. máj. 7. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elvileg nem sok különbség lehetne belőle. Amit már említettél, hogy egy kevés extra RAM elérhetővé válna. Általános asztali használaton elvileg nem változna semmi (az új 64-bites chrome, ami elvileg gyorsabb lett, szemmel észrevehető változást nem tapasztaltam). Néhány alkalmazás meg játék használatához szükséges a 64-bites rendszer. Amennyiben ilyen kompatibilitási problémába nem ütköztél, túl sok értelme nem lehet. Még a mai napig rengeteg alkalmazás 32-bites módon fut, ezeknél persze tényleg azt jelenti hogy nincs különbség.


Tehát röviden. Játékokban nagyon minimális különbséget produkálna, de ez elhanyagolhatóan kevés. Asztali használatra végképp nem változna semmi. Egyetlen előny a kevéssel több RAM és a 64-bites alkalmazások támogatása.

2017. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64, ez egyértelmű.
2017. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes
2017. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazából át akartam váltani, csak úgy voltam vele, hogy felteszem itt a kérdést, hogy ezt megerősítsék, hogy jó ötlet.


Első válaszoló: igazad lehet, igazából valóban nem ütköztem kompatalibitási problémába a 32 bittel kapcsolatban, viszont hogyha csak egy kicsit is gyorsabb tőle a gépem, akkor már megéri, főleg, hogy nemsokára veszek egy i5-ös procit.

Köszi a választ! :)

2017. máj. 8. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!