Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » UTP kábelt lehet-e telefonhoz...

UTP kábelt lehet-e telefonhoz használni? Esetleg internethez és telefonhoz is egyszerre? Vagy zavarhatják egymást?

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 11:25
 1/8 Derwer ***** válasza:

Lehet.

100mbps esetén egy kábelen is lehetnek mert a LAN 8érből 4et használ csak.

2017. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 éren csak 10 mbit megy át.

Egyébként lehet utp kábelt használni telefonra is.

2017. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

"4 éren csak 10 mbit megy át."


Én ebben nem vagyok biztos. Épp most tartok a kezembe egy 10/100 -as TP-Link SOHO Switch -et és a csatlakozóiba alapból csak 4 érintkező van, a többi hiányzik.


Azt, hogy bezavarják-e egymást, azt nem hiszem. Analóg kamaráknál is UTP használnak és egy 8 eres UTP -ről akár 4 kamara is mehet (illetve kettő ha a tápot is onnan kapja).

2017. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derwer ***** válasza:

Használtam anno CAT5 kábelt, 100megabitre+telefonra. úgyhogy tuti, megy a kombó.

Más frekin kommunikálnak így nem zavarják egymást, bár a kábel árnyékolási képesség csökken. De ez gyakorlati problémát nem jelent.

2017. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, át tud menni 100mbit 2 érpáron is, de full duplex módhoz kell a 4 érpár.
2017. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derwer ***** válasza:

2érpáron (tehát összesen 4 eren) is FULL Duplex, 100mbps megy át.

[link]



CAT5e - 1000mbps-hez kell a 4érpár

CAT6 - 1000mbps-en elvileg ismét elég a 2érpár


Minden sebességhez full duplex tartozik, kivéve ha egyéb hiba van.

2017. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dajii válasza:
bocsi, hogy itt kérdezek, de hogyan kell utp kábelt telefonra kötni? Én most USB kábellel osztom meg a netet a laptopomhoz, de így nem az igazi, elég lassú, pedig 1 MB_vel töltök le :/
2017. jún. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Wi-Fi routerrel.
2017. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!