Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Libreofficeban mentett dokumen...

Libreofficeban mentett dokumentumaim helyreállíthatók még valahogy, ha a gép elszállt?

Figyelt kérdés

Gyanítom, hogy nem, csak reménykedem. A gépet teljesen újra kellett rakni, így arról már biztos nem lehet kimenteni, csak a programban bíznék, hátha van ilyen rejtett trükk, amiről én nem tudok.

(Mindig csinálok biztonság mentést, de most hirtelen omlott össze a gép. Így szokott ez lenni:/ )



2017. máj. 21. 01:16
 1/4 TR75 ***** válasza:
100%

Ha újra raktad a gépet, tehát a merevlemezt/SSD-t is formáztad és újratelepítetted az operációs rendszert, akkor nem fogsz tudni helyreállítani semmit.

Ha másik partíción voltak/vannak a fájlok, akkor elvileg nincs veszve (szinte) semmi, de a legutolsó mentés utáni helyzet akkor is elveszett (tehát amivel épp az összeomláskor foglalkoztál).

A LibreOffice időnként menti a helyreállítási adatokat (ez automatikus, te tudod beállítani, hogy milyen sűrűn tegye), ezekből lehetséges a visszaállítás, de ha a rendszer lett újratelepítve, akkor ez valószínűleg megint elveszett. A helyreállítási adatok automatikus mentése akkor jön jól, ha valami miatt a rendszer hirtelen leáll, vagy a LibreOffice valami miatt például lefagy. Az alkalmazás következő indításakor azonnal felajánlja a helyreállítást, és el is végzi. De ha a rendszer van újratelepítve, akkor szerintem ez sem megy.

2017. máj. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A C meghajtóra NEM!!! mentünk fontos dokumentumokat. A libreoffice-ban is be lehet állítani az alapkönyvtárat, ahova automatikusan ment, ami ne a C\Dokumentumok legyen, hanem pl. D\dokumentumok. Jó néhány hasonló kérdésre adtam meg már ugyanezt a választ, de senki nem tanul belőle. Tehát jól jegyezd meg a windows a C meghajtóra, azonkívül MINDEN!!! a D-re. Így jártál, talán tanulsz belőle.
2017. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ott rontottátok el, hogy azonnal nekiugrottatok a windows telepítésnek. Ha már összeomlott a rendszer és tudom, hogy fontos dokumentumok vannak rajta, akkor fogom a Hiren's Boot CD-t erről elindítom a gépet, kiválasztom a menüből a Mini Windows XP-t és pár perc múlva egy működő windows xp alól a fontos dokumentumokat átmásolom egy másik meghajtóra és nincsen ilyen probléma.
2017. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mondjuk nem értem mik ezek az indulatos mondatok, miért egy ilyen semleges kérdés alatt fröcsög valaki.

Próbáltuk a kimentést is, de nem jött össze, azért lett legyalulva.

2017. máj. 21. 14:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!