Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a számítógép...

Szerintetek ez a számítógép konfig milyen? Van jobb öltetettek?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném hogy sok pénzem nincsen számítógépre. A régi gépemet újítanám fel új alkatrésze kell .

Ezt majd csak nyár végén veszem meg. Így képzeltem el konfigurációt:

processzor: AMD X6 FX-6300 3.5GHz AM3+ Processzor (kiszállítással együttvéve 24.000 Ft)

alaplap: ASRock N68C-GS4 FX Alaplap (kiszállítással együttvéve 16.000 Ft) [Ezt sajnos kikel cseréljem mert a jelenlegi alaplapom Socket am3 as foglalatú és a proci am3+ os]

videókártya: SAPPHIRE Radeon RX 550 Pulse 2GB GDDR5 128bit PCIe (11268-03-20G) Videokártya (kiszállítással együttvéve 28.000 Ft)

Ram: Jelenleg 2x4 gb ddr2 ramom van. (Ez meg van a régi gépemből)

tápegység: Ebben nem vagyok biztos de azt hiszem hogy 400 W -os (Ez meg van a régi gépemből)

Vinyó: Egy fél Terás merevlemezem van (Ez meg van a régi gépemből)


processzorhoz link: [link]

alaplaphoz link: [link]

videókártyához link: [link]


Hogyha van jobb öltetettek akkor meg köszönném ha elküldnétek. Leszögezném hogy én amd párti vagyok. Tudom hogy az intelek jobbak de az amdvel kapcsolatban csak jó élményeim vannak.

(A nyelvtani hibákért elnézést kérek)



2017. máj. 25. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
AM3+? Asszem abba a foglalatba is bele megy a ryzen proci, nézz körül azok terén is. Egy 1151-es foglalatra rámenő proci meg hozzá a lap jobb volna mivel most a ryzen komolyan letolta az intel árakat. Proci van 15-20 000Ft körül, alaplap is mint a proci olyan árban, videókari maradhat, ramokból meg kapsz 4GB-osat 10 000Ft körül, 8GB-osat 20 000Ft körül, egyedül a ram húzosabb. De megéri, min 60 000Ft, max 80 000Ft körül kijössz és mehet rá win10 ami egy csoda új hardvereken, tapasztalat. [link] Nekem ez a gépem van, Ha a házat és az SSD-t nem számolom hozzá akkor ilyen 60 000Ft-ot mondok, annyinál tartok. Amúgy már valszeg több, mint 100 000Ft-om benne lehet mert elsőre rossz alaplapot rendeltem és így inkább váltottam plusz új táp is kellett későbbi fejlesztések céljából. Ehhez már csak a videókártyák árainak megőrülése miatt max még 8GB ramot veszek, esetleg veszek még egy gtx1060-at abból is a 6GB-osat. A kari nem biztos, lehet proci lesz helyette, egy i5 7400. Mondjuk azzal a karival több játékot tudnék játszani szóval az volna a jobb döntés de drága... Ja igen mégvalami, videókártyám ingyen cucc, tesómtól húztam be :D
2017. jún. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja meg a 100 000Ft-nál többe bele tartozik a ház és az ssd is, majdnem 20 000Ft volt mind2...
2017. jún. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szeppen a válaszokat.
2017. júl. 24. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!