Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van értelme informatikát...

Van értelme informatikát tanulni egyetemen / főiskolán, ha megfelelő könyvekből otthon is meg lehet tanulni a dolgokat?

Figyelt kérdés
Mi értelme az egyetemi informatika képzésnek, ha az ott tanult matekot, algoritmuselméletet, adatbáziskezelést, stb. gyakorlatilag itthon is meg tudja az ember tanulni jól választott könyvekből? A kapcsolatépítésen túl mivel jobb egyetemen tanulni az informatikát, ahol még az esély is fennáll, hogy lelki roncsként jössz ki 3,5 év múlva a tanárok miatt? Nagyon kíváncsi vagyok, ki hogy látja ezt. 27 / F

2017. jún. 22. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
jól látod, tényleg csak a papír + ismerettség.
2017. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

Ilyen szempontból egyik egyetemnek sincs értelme... Egyik se titkot tanít.


Én nem tudok könyvből tanulni. És azért bőven akadnak jó tanárok is. Nekem adott szemléletet is. Illetve megtanított alkalmazkodni és megérteni pl a vizsga és a tudás közti különbséget.

Lelki roncs pedig akkor leszel ha túlérzékeny a lelki világod, de akkor az élet sok más területén is gondod lesz.


Ezenfelül sok helyen elvárják a papírt is. Ez lehet nem fair, de attól még így van. Mint fentebb említettem a papír azt is bizonyítja, hogy képes vagy beilleszkedni, alkalmazkodni, akár feleslegesnek érzett dolgot megtanulni.

2017. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Derwer megmosolyogtalak :D

Lelki roncs nem attól leszel, mert érzékeny a lelki világod, az pont hogy azt bizonyítja, még nem vagy lelki roncs, mivel tele vagy érzésekkel és fogékonyan, érzékenyen tudsz reagálni a környezetedre. Lelki roncs attól leszel, hogy semmibe vesznek, leértékelik a munkád, Téged...hogy hiába próbálsz megoldásra törekedni csak ellehetetlenítik a próbálkozásaid, önkényesen próbálnak meg valamit lenyomni a torkodon és ha azt nem tanulod meg akkor bukta, stb. stb. - ezért érzem nagy kockázatnak az egyetemet, és kimondottan csak az informatika vonalon...nem tudom van-e még egy olyan szak, az informatikán kívül, ahol ilyen gyorsan változna a technológia, ahol lehet érvényesülni diploma nélkül is..mert informatikában úgy gondolom lehet, mivel általában másoktól hallottak alapján azt látom, hogy amit elvárnak egy adott pozícióhoz, annak nem vagy csak nagyon nagyon minimális köze van az egyetemen tanultakhoz, amiket végtére is itthon is meg lehet tanulni, csak segg és elszántság kérdése. Na most ez nem nagyon mondható el más területről, mármint többségében (pl. marketing megint egy ilyen, hogy egyetem nélkül is lehet boldogulni - ez saját tapasztalat!).

Én például könyvből jól tudok tanulni, mert rá tudok keresni a nem értett részekre, alaposan át tudom tanulmányozni, és nem kell egy hadaró embert követnem egy teremben aki már háromezredjére mondja el ugyanazt és le se szarja értik-e amit mond. Egyébként elhiszem, hogy vannak jó tanárok is, de valahogy az a gyanúm, hogy ők vannak kevesebben.

És ezennel arra is rájöttem, hogy nem kellett volna kérdeznem semmit sem, mivel úgyis 2 tábor lesz: akik az egyetem szükségessége ellen vagy mellett érvelnek.

De köszönöm, hogy írtatok!

Arra jutottam, hogy úgyis magán az egyénen múlik minden, hogy mennyire tudja eladni magát, mennyire életképes, mennyire ügyes.

Sok sikert Mindenkinek!

2017. jún. 22. 16:08
 4/4 anonim válasza:
Mi a 90-es években tanultunk informatikát egy vidéki egyetemen, akkoriban még nem voltak ezzel kapcsolatos magyar nyelvű könyvek. Angolul szintén nem nagyon tudott senki, mert ahoz sem voltak még megfelelő könyvek. Internet sem volt... Könyvtárból lehetett (volna) kivenni egy-egy jegyzetet, könyvet, amit év elején valaki kikölcsönzött és kitartóan magánál tartott, lényegében 2-3 ember tudta egy félév folyamán kivenni. A többiek számára ez a könyv lényegében nem volt hozzáférhető, kvázi nem létezett. Mindent le kellett írni előadáson és azt megtanulni(lekörmölni tollal, sokszor gyorsan kellett jegyzeteni, a saját irásomat alig tudtam aztán később kiolvasni, nem beszélve a mástól elkért jegyzetről) Valóban voltak nehéz vizsgák, mert néha lehetett érezni, hogy maga az oktató sem érti teljes egészében, amit magyaráz (pl B-fák és hasonló adatszerkezetek), ugyanakkor jó tanárok is voltak valóban, akik érthetőbben magyaráztak, (pl mesterséges intelligencia, A-algoritmus, stb). A papír meglett aztán végül, de sajnos azóta is munkanélküliek vagyunk, igaz ehez az is hozzájárul, hogy még mindig vidéken élünk egy faluban, ahonnan anno egyetemre jártunk. Bár ahogy elnézem a facebook-on és egyéb közösségi oldalakon, ez az egykori évfolyamtársaink egy részéről is elmondható, akik mindenféle munkát űznek, a házfelújítástól a csirketenyésztésig, ami egyik sem kapcsolatos az informatikával. Talán tudják hasznosítani azért a tanulatakat. Mi talán annyiban vagyunk szerencsésebbek, hogy mi a tanár szakot végeztük el annak idején, nem pedig a programozóit, és így elvileg iskolában is taníthatnánk, amennyiben volna szabad hely. Bár sokan azt írják, hogy az iskolákban viszont rendetlenek és sok esetben tapintatlanok a diákok, pl oda nem illő kérdéseket tesznek fel, vagy szándékosan értetlenséget színlelve zavarják a gondosan megtervezett tanórát álkérdéseikkel.
2018. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!