Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okozhat egy asztali számító...

Mi okozhat egy asztali számítógépnél akár pár percenként kékhalált, és azt, hogy Mozilla Firefox már el sem tud indulni, az Internet Explorer pedig leáll pár percenként?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas a számítástechnikában, úgyhogy sajnos nem sok konkrétumot tudok írni. Annyi biztos, hogy a számítógépen Win 7 operációs rendszer van, és valószínűleg nem eredeti. A probléma úgy kezdődött, hogy pár naponta volt egy-egy kékhalál. Aztán ez egyre sűrűbben előfordult, mára már szinte pár percenként. A Mozilla-val szintén így volt, eleinte néha, majd egyre sűrűbben összeomlott, mostmár el sem indul. Az Explorer egyelőre elindul, de pár percenként és bizonyos honlapoktól leáll. Ezeken kívül pár napig az Office sem volt működőképes (pl. egy Word dokumentumot kinyitva, az elnevezés után zárójelben az szerepelt, hogy nem licencelt termék, és nem lehetett a dokumentumban dolgozni) állandóan frissíteni akart, de nem sikerült neki, majd egy nap mégis, pedig semmit nem tettünk a géppel. Továbbá az alábbi hibaüzenetek szoktak olykor felbukkani, de semmi sem történik utána: dumphive.3XE működése leállt, COM surrogate működése leállt, catalyst control center:host application felhasználó által definiált töréspontot észlelt.

Sajnos ez egy használt gép, a garancia pedig 1 hónappal ezelőtt lejárt, úgyhogy ezért írok ide, hátha valakinek van mentőötlete.

A válaszokat előre is köszönöm.



#Windows 7 #kék halál #számítógép leállás #mozilla összeomlik #explorer leáll
2017. jún. 22. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Kékhalál általában hardverhiba eredménye. És ha ilyen sokféle formában jelenik meg, az általában memóriahiba. Emellett érdemes annak is utánanézni, hogy nem melegszik-e túl valamelyik komponens.


Ha nem vagy jártas a témában, érdemes lenne kocka ismerős vagy szakember segítségét kérned. Linkelhetünk memóriatesztelő programot, de valószínűleg nem fogod tudni használni.

2017. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. A túlmelegedés is esélyesen hangzik, mert a kezdetek óta elég hangos benne a(z egyik-sajnos nem tudom több van-e benne egyáltalán) ventilátor bizonyos esetekben (pl. olyan honlapoknál, amiken sok kép vagy videó van), mintha nem bírná az iramot. Még egyszer köszi, majd megpróbálom megmutatni egy hozzáértő ismerősnek.
2017. jún. 22. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
90% hogy memóriahiba. Egy Memtest-tel meg tudod nézni.
2017. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is memóriahiba.
2017. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. jún. 22. 21:15
 6/6 anonim válasza:

Egyszer hasonló problémám volt egy laptoppal még 2010-ben. Két darab 1 GB DDR2 modul volt benne, s miután az egyiket eltávolítottam, a kék halál megszűnt, de a gép irdatlan lassú lett.


Tettem bele 2x2 GB új DDR2 memóriát, és a gép azóta is megy ma már Windows 10 64 bit gond nélkül, 19 másodperc alatt indul. Egy 2008-as laptopon!!!

2017. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!