Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Holnap megyek egy interjúra...

Holnap megyek egy interjúra egy Rendszergazdai pozícióra, de mivel pályakezdő vagyok, hiába tanultuk a Windows szervereket, mivel nem használok itthon szervert, így nem sokat tudok. Most kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
A Tanáraim azt mondták gyakorlatban tanulok meg mindent. Most meg kellene valami kézzel fogható gyakorlati tapasztalat. Mit tegyek? Max pár rövidítést tudok, meg alapbeállításokat beállítani. De gondolom betanítanak nem?

2017. júl. 25. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért tanítanának be? Nekik szakember kell, aki tudja, mit csinál.
2017. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha betanítást akarsz, akkor betanított munkát keress, ne szakmunkát. Menj el egy gyárba szalag mellé droidnak.
2017. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok. A suliba csak az elméletet nyomták, gyakorlat meg semmi, mindig azt mondták, majd az élet megtanít rá.
2017. júl. 25. 19:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mindenki aki itt hülyeségeket ír az b*** meg!! Miért nem segítenének. Én voltam a legjobb tanuló, de egy 3 as tanuló osztálytársamat meg felvették egy adatbázis Rendszergazdának. :)
2017. júl. 25. 19:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt nézik az állásinterjún, hogy hányas voltál, hanem hogy mit tudsz. Ha semmit, akkor jó eséllyel nem vesznek fel. Ritka az olyan cég, aminek van fél éve és annyi pénze, hogy nulláról betanítson egy embert.
2017. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hominida ***** válasza:
100%

"Max pár rövidítést tudok, meg alapbeállításokat beállítani."


Itt a problema. Ha csak ennyire érdekelt a dolog, akkor még karbantartónak se menj, mert tenni fogsz az egészre, és hamar kirúgnak. Kezdetnek az sem lett volna rossz, ha az elméletet nagyon megtanulod, akkor talán felvennének inasnak egy rendszerüzemeltető mellé, próbaidőre. Kezdj el tanulni, újra, rengeteg rövidítést. Keríts egy használt, elavult laptopot, próbálkozz otthoni hálózati konfigurálási helyzetekkel, saját rendszerbe behatolási és illegális hozzáférési kísérletekkel. Aztán már találhatsz munkalehetőséget.

2017. júl. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha egy közepes vállalatot kell felépíteni, akkor megcsinálom, még a szervert is, csak időre van szükségem. :)

Bármit meg tudok csinálni. Meg egy szervergépet fenntartani itthon hát elég költséges, virtuális géppel meg nem tudok gyakorolni. :(

2017. júl. 26. 07:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Végigoktattam egy egész rendszergazda tanfolyamot virtuális gépeken, úgyhogy szerintem neked is menne a gyakorlás azokon. :)
2017. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, hanem, hogy nincs megfelelő gép hozzá. Elindítom rajta és puff.
2017. júl. 26. 18:33
 10/11 Hominida ***** válasza:
Gyakorlásnak első feladat, hogy ne legyen puff.
2017. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!