Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » CPU elhasználódott?

CPU elhasználódott?

Figyelt kérdés
Tnagyon gyorsan melegszik mostanában a cpu ugyanazoknál a játékoknál amikre azelőtt is használtam.Kitakarítottam az egész gépházat a hűtőbordákat ventiket első körben.Második körben többfajta hűtést is kipróbáltam és nagyobb ventit is sikerült fölszerelni hűtőbordára majd cseréltem a bordát plusz nagybb venti stb stb stb.Egyik sem használ.A játékokat ugyanazzal a beállításokkal futtatom mint azelőtt tehát az sem lehet hiba.Egyébként nem lenne csoda ha kipurcanna már kiszolgálta az idejét .Inteles prociról van szó egy 10 éves 2 magos 775-ös.Tehát szerintetek lehet a túlmelegedés az elhasználódás jele illetve a vég kezdete?A válaszokat előre is köszönöm ;)

2017. aug. 7. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a nyár jele - nézz ki az ablakon!
2017. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nyári időszakban csak én gépeztem eddig éveken keresztül sokszor reggeltől estig?Hmm.. Most hogy így mondod lehet benne valami (xD Egyébként a túlmelegedés alatt a bő 60 c fok fölötti hőmérsékletet tartom furcsának.Eddig 60 fokon vígan megvolt a cpu az ő kis hűtőjével rendszerstabilitási tesztek során zárt házban nyáron is.Bár ez a cpu ha jól emlékszem 95 nm-es technológiával készült tehet van teljesítményfölvétele 100% on elhiheted és hőt is termel szépen a 3Ghz es teljesítményével (fogyasztás 100 % -on 125-150watt ) na igen az a jó öreg 95 nm :D.Egyébként kössz a választ.A kérdésem csak annyi volt hogy szerintetek a közel 70c fokos csúcshőmérséklet lehet e jele a kipurcanásnak.Mivel tudomásom szerint általában minden procinak 70 fok körül van a teherbírási küszöbe.
2017. aug. 7. 10:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam 90nm-es a cpu
2017. aug. 7. 11:31
 4/5 anonim válasza:
Lehet van valami "ajándék" a gépeden, és ez pluszban fut a háttérben. Elvileg nem mozog-nem lélegzik. De a mai világban minden előfordulhat. Nekem is csupa régi gépem fut és tökéletesek. Viszont az alaplap elgyöngülhet meg a tápegység is (pontosabban a kondik rajta). Tönkremehet a memória is. bár ez esetben inkább lefagyások-kékhalálok fordulhatnak elő. Az idei nyár NAGYON meleg. Tehát ne csodálkozz, hogy a procid is melegszik nagyon !!
2017. aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
No problem megoldódott de köszönöm a válaszokat.Egyébként nem feküdt föl rendesen a hűtő a procira.A hűtőborda lefogatással volt probléma.És lám újra max 60 c-on megy 100% on.:D Kezdtem beparázni hogy haldoklik valami de nagyon igaz a mondás hogy az ördög a részletekben rejtőzik és könnyen elsuhan fölötte az ember.De köszönöm a választ ;)
2017. aug. 7. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!