Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer laptop ventillátor...

Acer laptop ventillátor 100%pörög 0 terhelés alatt, Miért van ez?

Figyelt kérdés

sziasztok! van egy Acer Extensa 5635ZG laptopom az elmúlt 3-4 hétben arra lettem figyelmes hogy a ventillátor 100%-on pörög amíg a processzor 3-4%van. Letöltöttem különböző programokat amivel a ventillátor sebességét tudom állítani, de ezek a programok nem engedték(3-4el probáltam). Alapjáraton pedig a gép nem meleg mivel a CPU 35fok körül van a videókártya is szintén, de viszont az alaplap az 40fok alá nem megy.

Tegnap lett kitakarítva a laptop és újrapasztázva MX-2-es pasztával.

Tudna valaki valami megoldást találni erre a problémára ?

(Új windows van feltelepítve és nincs rajta semmi)

Előre is köszönöm!



#ventilátor #hűtés probléma #Acer Extensa 5635ZG
2017. szept. 2. 19:45
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Az új Win lesz a probléma.

Ha nem telepítetted hozzá a gyári Acer drivereket, akkor a Win kb. fél teljesítményre képes. Nem tudja pl. a proci sebességét kezelni, így mindig teljes sebességgel fut (2-3GHz, amit a gép tud), míg ha fent vannak a gyári driverek (és nem a Win tölti le, hanem te a gyártó honlapjáról vagy a mellékelt lemezről telepíted), akkor a gép sebessége az általad említett 3-4%-os használat során 600-700MHz-re is visszaeshet, ami által nem fog melegedni.


Tehát a Win és a gyári között az a különbség, hogy a Win általános drivereket használ (minden alap módban, extrák nélkül), míg a gyári kifejezetten arra a gépre készült, tehát ismeri a gép részleteit és képes a proci sebességének dinamikus állítására.


Hangkártya esetén a Win sztereó módot tud, míg a gyári driver 5.1 vagy akár 7.1 módot is.

2017. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!